‘İddaa ihalesini alan Demirören’in yerine Gümüşdağ gelecek’

Spor yazarı Asena Özkan, İddaa ihalesinde en iyi teklifi veren şirketin sahibi olan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören’in, ihale sonucunun kesinleşmesiyle görevi bırakacağını öne sürdü.

Özkan’a göre Demirören’in yerine, Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2. Başkanvekili Göksel Gümüşdağ gelecek.

‘SÜREÇ ŞENOL GÜNEŞ HABERLERİYLE BAŞLADI’

Sputnik’in haberine göre, TFF Başkanı’nın son dönemde attığı adımların bu tezi desteklediğini dile getiren Özkan şunları söyledi: “Süreç nasıl başladı? Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in aniden ulusal takımın başına geçeceği haberi yer aldı Yıldırım Demirören’in sahibi olduğu gazetelerde. Akabinde maçtan sonra Güneş ben milli takımın başına geçiyorum demedi ama geçmiyorum da demedi. Gerçekten de bir gün sonra TFF, Lucescu’nun sözleşmesini durduk yerde feshetti. Milli takımın başı boş kaldı. Akabinde bir başka kanatta bir başka eylem vardı: Başakşehir Futbol Kulübü başkanı Göksel Gümüşdağ ki AKP’ye çok yakındır, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkanvekilliği görevine bir daha aday olmadığını söyledi. Bir gün sonra İddaa ihalesini ABD destekli bir şirketle kazandığı haberi ortaya çıktı. MHK başkanı Yusuf Namoğlu ve tüm ekibi istifa etti. Buradan ortaya çıkan şey şu: Yıldırım Demirören ‘Ben İddaa ihalesini aldım. Artık federasyon başkanlığından istifa edeceğim. Lucescu’yu ben getirdim ben giderken benimle beraber gider, tazminatı ödeyeyim’ dedi. MHK benimle beraber geldi onları da zor durumda bırakmamak için onları da beraberinde götürdü.”

‘DUYUMLARIM O YÖNDE’

Demirören’in TFF başkanlığını bırakmaması halinde buna engel olacak bir yasanın bulunmadığını dile getiren Özkan, “Ama uluslararası kurumlar buna otomatikman engel olur. Yıldırım Demirören bırakacak federasyon başkanlığını. Göksel Gümüşdağ bence mevcut görevlerini durduk yerde bırakmadı. Bana gelen duyumlar o yönde” diye konuştu.

CHP’li vekilden ‘İddaa’ soruları

İddaa ihalesinde en iyi teklif Demirören-Scientific Games ortaklığından