İbrahim Tatlıses, bu sefer farklı bir konuyla gündeme geldi. Oğlu Ahmet Tatlıses'in, babasının akıl sağlığının yerinde olmadığını iddia ederek dava açması üzerine, Tatlıses de cevap vermekten kaçınmadı. Sarıyer'deki dairesini altı yıldır haksız işgal ettiği iddiasıyla torunu Mert Tatlıses'e dava açtı.

Mahkeme, iki yıldır süren davanın sonucunda Tatlıses'i haklı buldu. Mert Tatlıses'in dedesine ait daireyi boşaltması ve 370 bin 346 TL haksız işgal tazminatı ödemesi kararlaştırıldı.

Kararın ardından Tatlıses, Kanal D Ana Haber'e açıklamalarda bulundu. Öfkesi devam eden Tatlıses, "Evim varken evimi kızıma veremiyorum. Böyle bir şey var mı? Şimdi vereceğim ama. Babası ev tutmayacak mı? Göreyim bakayım nasıl baba? Babalık nasıl yapılır onu öğrensin" dedi.

Kızlarına destek olmaya devam ettiğini belirten Tatlıses, "Çocuğum kiradayken ben onun çocuğuna ev veremem. İki tane kızıma bakıyorum, torunlarıma da bakıyorum. Ev kiralarını gönderiyorum. Urfa'daki arazimi müteahhide vereceğim. 100 tane daire çıkıyor. Her kızıma 5'er ev vereceğim" şeklinde konuştu.

Torunuyla arasının iyi olduğunu ancak bundan sonra sorunlar olabileceğini belirten Tatlıses, durumu değerlendirdi.