Hulusi Akar: Fethullah Gülen’in sadece Amerika’daki okullardan yıllık kazancı 800 milyon dolar!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar TAİK-ATC Ortak Yıllık Konferansının açılış oturumunda bir konuşma yaparken Fethullah Gülen’in Amerika’daki okullardan yıllık 800 milyon dolar kazandığını söyledi.

SADECE AMERİKA’DA 800 MİLYON DOLAR

Bakan Akar; “ABD’nin bu terörist gruba karşı kalıcı tedbirler aldığını görmek istiyoruz. ABD’nin, bu örgütün lider kadrosu ve elebaşı dahil haklarındaki iade etme taleplerimize yanıt vermelerini bekliyoruz. Bu terör örgütünden kaynaklanan güvenlik tehdidini anlamak için, 15 Temmuz hain darbe girişime bakmak yeterli olacaktır. Malesef bu darbe girişimin lideri olan Fethullah Gülen, bu girişimin herhangi bir sonucuyla karşılaşmadan Pensilvanya’daki evinde yaşamaya devam etmektedir.

Bu terörist grup, ABD’de serbestçe hareket etmeyi ve ticaret yapmayı sürdürmektedir. Gülen’in sadece ABD’deki okullarından yıllık geliri 800 milyon dolardır. FETÖ üyeleri, ayrıca, ABD’de, yolsuzluk, zimmete para geçirme, para aklama, vergi kaçakçılığı gibi birçok yasa dışı faaliyetlerde de bulunmaktadır. Bütün bu yasadışı faaliyetlerinin bir sonucu olarak, FETÖ’nün ABD tarafından da milli bir güvenlik tehdidi olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.