Hull City'nin teknik direktörü olan 39 yaşındaki Liam Rosenior, Türk iş insanı Acun Ilıcalı'nın sahibi olduğu kulübü çalıştırdığını ve takımı Premier Lig'e taşımanın hedefi olduğunu belirtti.

Antalya'da kamp yapıyor olmaları nedeniyle bir açıklama yapan Rosenior, ligde 9 maçlarının kaldığını ve heyecanın giderek arttığını ifade etti. Premier Lig'in her zaman rüyalarını süslediğini vurgulayan Rosenior, "Premier Lig, Championship'te mücadele eden takımların her yıl kurduğu bir rüya. Benim de en büyük hedefim Premier Lig. Ancak bu hedefe ulaşabilmek için istikrarlı olmanız lazım, takımın formda olması lazım. Çok çalışmanız gerekiyor. Championship, sezonda 46 maçın oynandığı uzun bir maraton. Tüm engelleri aşarak play-off'lardan Premier Lig'e çıkacağımıza, bunu başaracağımıza inanıyorum" dedi.

Rosenior, takımındaki Türk futbolcular Ozan Tufan ve Abdülkadir Ömür hakkında da konuştu. "Onları seviyorum. Abduş (Abdülkadir) yeni geldi ama takıma uyumu çok iyi. Ozan Tufan ise olağanüstü bir oyuncu. 16 aydan beri beraberiz. Takımdan ayrılan Doğukan'la da çalışmak güzeldi. Türk oyuncular futbolculuktan öte çok düzgün karakterli kişiler" şeklinde ifade etti.

Acun Ilıcalı ile aralarında muhteşem bir uyum olduğunu belirten Rosenior, Ilıcalı'nın futbol bilgisinin fevkalade olduğunu söyledi. Türk iş insanının Hull City için bir şans olduğunu kaydeden Rosenior, "Acun ile muhteşem bir uyumumuz var. Arkadaştan öte sanki kardeşim gibi. Her zaman bizi cesaretlendiriyor, hep pozitif. Acun hayatında el attığı her işte başarılı olmuş bir isim. Burada da başarılı olacak. Çok hırslı. Hull Cityli futbolculara değer verdiğini, onların yanında olduğunu samimi olarak gösteriyor. Tabii oyuncular da bunun karşılığı olarak daha çok çalışıyor" dedi.

Türk futbolunu Acun Ilıcalı ve Ozan Tufan sayesinde takip ettiğini belirten Rosenior, "Şimdilerde daha çok ilgiliyim. Fenerbahçe'yi yakından tanıyorum mesela. Acun iyi bir Fenerbahçeli. Geçen sene sezon öncesi hazırlık maçında Galatasaray'a karşı oynayıp 4-3 kazanmıştık. Galatasaray da gerçekten güçlü bir ekipti. Teknik direktörleri ve oyuncuları Avrupa seviyesinde" diye konuştu.