Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yaşayan ve hamile olan Cansel Dursun, 6 yaşındaki oğlunun da yanında olduğu esnada, köpek beslediği gerekçesiyle bir erkeğin saldırısına uğradı. Düşük yaptığını ve şikayetçi olmasına rağmen saldırganın tutuklanmadığını belirten Dursun, saldırganın abisinin de kapıya gelerek "Biz Hür Dava Partiliyiz" sözleri ile ölüm tehdidinde bulunduğunu belirtti.

17 Temmuz'da yaşanan olayda Cansel Dursun, alışveriş yapmak için oğlu ve evcil köpeğiyle markete gitti. Bölgede esnaflık yapan bir şüpheli, "Bu başıboş köpekleri nasıl besliyorsunuz?" diyerek önce köpeğe tekme attı ve o esnada yere düştü. Ardından kadına tehditlerde bulunan şahıs, Cansel Dursun'u darbetti. Saldırgan erkeğin oğlu da kadına tekme ve tokat atarken, Cansel Dursun'un 6 yaşındaki oğlu da saldırı ile yaralandı.

Saldırıyı anlatan Cansel Dursun, "Hayvansever bir insanım, evde köpek besliyorum. Tek suçum kadın olmak ve evcil hayvan beslemek. Oğlumu markete götürürken olay gerçekleşti. Hiç tanımadığım, mahallede dönercilik yaptığını sonradan öğrendiğim bir adam, ‘Bu başıboş köpekleri nasıl besliyorsunuz' diyerek tehditkar konuştu ve köpeğime uçan tekme attı. ‘Ne yapıyorsun?' dememe kalmadan adam yere düştü. Yerden kalktı ve bana meydan dayağı attı. Tehdit ederek sokak ortasında dövdü. Oğlumu da düşürdü, kolu yarıldı" diye konuştu.

'TEHDİT ETTİLER'
Bu olaydan sonra şikayette bulunduğunu söyleyen Dursun, “Bu aralar tehdit alıyorum. Beni döven şahsın abisi kapıma gelerek, ‘Biz Hür Dava Partiliyiz, seni öldürürüz, seni keseriz, parçalarını kimse bulamaz. Şikayetçi olmayacaksın' gibi tehditler savurdu. 28 günlük hamileydim, yediğim dayak yüzünden düşük yaptım. Güvenlik kamera görüntüsünü silmekle beni tehdit ettiler, hala da tehdit alıyorum. Oğlum, köpeğim ve benim psikolojim bozuldu. Korkudan dışarıya, markete gidemiyorum, can güvenliğim yok” şeklinde konuştu.

'BU ADAM KATİL'
Şikayetçi olmasına rağmen saldırgan erkeğin tutuklanmadığını söyleyen Cansel Dursun, “Bu adamın dışarıda kalmasını istemiyorum. Bu adam katil. Benim yerime başkasının eşi de olabilirdi. Tekme tokat dayak yedim. Düşük yaptığımı anladığımda kaldırıma oturdum, adamın oğlu da gelerek bana uçan tekme attı. Yüzün gözüm morardı. Bu adamın dışarda elini kolunu sallayarak dolaşmasını istemiyorum. Benim başıma geldi, başkasının başına gelmesin. Kadına şiddete hayır diyorum" ifadelerini kullandı.

"Bana bunu yapan adam başka kadınları öldürebilir" diyen Dursun, "Adam ne içmişti bilmiyorum, kafası mı güzeldi onu da bilmiyorum. Ölüm tehdidi alıyorum. Çoğu insan susmamı istedi ama ben susmak istemedim. Kadınların da sesi olmak istedim. Hayvanlara eziyet edilmesine karşıyım. En azından hayvanlar sadık, duyguları var ama o adamın kesinlikle duygusu yok. Ben düşük yaptım, o adam benim için katil" dedi. (İHA)