Yılmaz Odabaşı tahliye edildi

Dün tutuklanıp, Kandıra Cezaevi'ne götürülen edebiyatçı Yılmaz Odabaşı, bugün tahliye edildi.

Gündem 31.12.2020, 19:12
Yılmaz Odabaşı tahliye edildi

Edebiyatçı Yılmaz Odabaşı, bugün sosyal medya hesabından yaptığı bir paylaşımla, noterde işlem yaparken polis ekipleri tarafından gözaltına alındığını duyurmuştu. Polis aracının gözaltı kabininden fotoğraf paylaşan Odabaşı, “An itibarıyla bir noter işlemi yaparken gelen polislerce gözaltına alındım ve sivil polislere teslim edildim… Adliyeye götürülüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

İkinci bir paylaşım daha yapan Odabaşı, “Kandıra Cezaevi’ne götürülüyorum” diye yazdı. Odabaşı’nın hangi suç ve dâvâdan gözaltına alındığı ve tutuklandığı ise bilinmiyordu.

TAHLİYE EDİLDİ
Dün sosyal medya hesabından tutuklandığını duyuran şair Yılmaz Odabaşı, Kandıra Cezaevi’nde tahliye edildi. Odabaşı’nın tahliye haberini Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekili Sezgin Tanrıkulu resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

Tanrıkulu, “Dostum Yılmaz Odabaşı az önce tahliye edildi. Kendisi ile görüştüm, sağlığı iyi. Dayanışma gösteren herkese teşekkür ediyor. Görüş ve gözlemlerini kendisi de paylaşacak” paylaşımında bulundu.

Yorumlar (0)