Yavaş'ın 'Gökçek dönemi' gerçeklerini anlattığı yayın izlenme rekorları kırdı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın AKP'li Melih Gökçek dönemine ait harcamalara ilişkin konuşma gerçekleştirdiği toplantının yayını rekor bir izleyici seviyesine ulaştı.

Gündem 08.12.2020, 15:18
Yavaş'ın 'Gökçek dönemi' gerçeklerini anlattığı yayın izlenme rekorları kırdı

CHP'li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Büyükşehir Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Yavaş, AKP'li Melih Gökçek döneminde yapılan harcamalardan göreve geldiği günden itibaren yapılan tüm harcamaları rakamlarla kamuoyuyla paylaştı ve kendisine yönelik iddiaları yanıtladı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, AKP'li dönemle ilgili şu ana kadar savcılığa 40’a yakın suç duyurusunda bulundukları ve bunların toplam maliyetinin 3 katrilyon (3 milyar TL) olduğunu açıkladı. Yavaş, Ankapark’la ilgili zararın iki ayda 111 milyon olduğunu ve bir kaç gün içinde savcılığa suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Yavaş, Gökçek dönemiyle ilgili 40’a yakın dosya ile ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirterek, “Şimdiye kadar incelediğimiz birçok dosyayı götürüp savcılığa verdik. Bu döneme ait elinde belgesi olup da savcılığa vermeyen namerttir. Namuslu, haysiyetli, şerefli insanlar bunları götürür savcılığa verir. Böyle yapmayıp dedikodu yapıyorsa ya rüşvet bekliyordur ya da kendisi içindedir. Şu anda bizim elimizdeki 3 katrilyonluk yolsuzluk dosyasını savcılığa verdik.” ifadelerini kullandı.

Yavaş’ın basın toplantısı ABB TV, Youtube kanalı ve sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak yayınlandı. Basın toplantısı sosyal medyada 750 bin kişi tarafından izlendi.

Yavaş’ın ayrıntılı sunumu, sosyal medyada üst sıraya yerleşerek izlenme rekorları kırdı. Yaklaşık 3 saat süren basın toplantısı 750 bin kişi tarafından izlendi.

Yavaş, söz konusu yayında Melih Gökçek döneminde yapılan usulsüz ve israf niteliğindeki harcamalar başta olmak üzere, AKP ve MHP gruplarına sert eleştirilerde bulundu.

Yorumlar (0)