Ya da kimler yok ki: Nurcuların cenazesine kimler katıldı?

Tedavi gördüğü hastanede ölen İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Nur Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı'nın cenazesi toprağa verildi. Fırıncı için Eyüp Sultan Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Gündem 04.10.2020, 16:49 04.10.2020, 16:54
Ya da kimler yok ki: Nurcuların cenazesine kimler katıldı?

Tedavi gördüğü hastanede ölen İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Nur Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı'nın cenazesi toprağa verildi. Fırıncı için Eyüp Sultan Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın kıldırdığı namaza İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AKP İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, birçok cemaatçi ve tarikatçı ile yurt içi ve dışından gelen Nurcular katıldı.

Namaz sonrası bir konuşma yapan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, "Mehmet Fırıncı hocamıza Allah rahmet eylesin. Kendisiyle son görüşmemiz Ayasofya Camii açılışında oldu. Göz yaşlarıyla, büyük bir bahtiyarlıkla, yılların beklentisinin gerçekleşmesinin mutluluğu içindeydi. Büyük bir zat. Allah kendisinden razı olsun. Biz şahitlik ediyoruz ki Mehmet Fırıncı hocamız ömrü boyunca Allah'tan razı oldu, O'nun bütün emirlerini yerine getirmeye, nehiylerinden uzak durmaya gayret etti. Dua ediyoruz ki Rabbimiz de ondan razı olmuştur inşallah. Hep rehberlik etti. Allah'ın rızasını kazansınlar diye hep gençlerle ilgilendi. Dünden beri onunla ilgili o kadar tezkiye yapıldı ki biz adeta bunları tekrar edeceğiz. İnşallah geride bıraktığı gençler kötülükten uzak durarak yaşar, onun tevazusunu, güzel tebessümünü hatırlarlar. Tebessüm sadakadır. Mehmet Fırıncı hocamız da ömrü boyunca bu sadakayı verdi" dedi.


Yorumlar (0)