Türkiye aşı bekliyor ama: AKP'liler 10 gündür zaten aşılanıyor

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Çinli şirket Sinovac'in Covid-19 aşısının Türkiye’ye geldiğini AKP’li siyasilerle yakınlarına aşı yapılmaya başlandığı söyledi.

Gündem 09.12.2020, 14:13
Türkiye aşı bekliyor ama: AKP'liler 10 gündür zaten aşılanıyor

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Çin’le sözleşmesi yapılan CoronaVac aşısının Türkiye’ye geldiğini ve 10 gündür AKP’li siyasilerle yakınlarına aşı yapılmaya başlandığı öne sürdü.

Çin’le yapılan aşı anlaşmasına ilişkin geçtiğimiz hafta TBMM’ ye yazılı soru önergesi sunarak, sözleşmenin detaylarını soran CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

CHP'li Emir, Çin aşısının, İngiltere’den önce Türkiye’ye getirildiğini belirterek, şu açıklamarda bulundu:

Çin aşısı 10 gündür Türkiye’de. Aşıyı getiren firma da her zamanki gibi yine Keymen İlaç oldu.  Aşı 10 gündür el altından AKP’li siyasilere, aile dostlarına, nüfuzlu kişilere ve tanıdıklara yapılmaya başlanmış bile.

Günlerdir aşının nasıl geleceğini, sözleşmenin detaylarını, aşının fiyatını soruyorduk. Bakanlık da toplumu bilgilendiriyor gibi yapıp aslında hiçbir bilgi vermiyor ve süreci kapalı bir şekilde yürütmeye devam ediyordu. Şimdi, bakanlığın süreci neden kapalı bir şekilde götürdüğü ortaya çıkmış oldu.

 

Yorumlar (0)