'Sözde Cumhurbaşkanı' polemiğine Hulusi Akar da dahil oldu

Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan'a "sözde Cumhurbaşkanı" sözleriyle başlayan tartışmaya Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da katıldı.

Gündem 11.01.2021, 20:56 11.01.2021, 21:03
'Sözde Cumhurbaşkanı' polemiğine Hulusi Akar da dahil oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, basına getirilen yasakları ve Sözcü Gazetesi'ni okumama çağrısını eleştirirken, "Sözde Cumhurbaşkanı" ifadesini kullanması AKP ve CHP arasında polemiğe yol açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da açıklama yaptı. 'Sözde Cumhurbaşkanı' polemiği üzerine yazılı açıklama yapan Akar, "Cumhurbaşkanımız, devlet yönetim sistemimizdeki en üst makam olarak devletimizin bütün kurum ve kuruluşlarının başı ve anayasamızın 117’nci maddesine göre Başkomutanımızdır" dedi.

"Türkiye'nin hak ve menfaatleri için gece gündüz çalıştıklarını" ifade eden Akar, "Ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanı'na 'sözde Cumhurbaşkanı' demek, bu asil milletin iradesine, binlerce yıllık köklü geçmişe sahip ülkemizin değerlerine, demokrasimize ve TSK Başkomutanlık makamına saygısızlıktır. Düzeltilmelidir" açıklamasını yaptı. 

Yorumlar (1)
Ali kalkan 2 hafta önce
Bir sen eksiktin