Sosyal medyada gündem oldu: 'Askerin kafasını bizatihi ben kestim'

15 Temmuz darbe girişimi sonrası köprüde bir askerin kafasını kestiğini yazan Yusuf Tosun adlı kişi, daha sonra 'kinaye' yaptığını öne sürüp "Be

Gündem 17.07.2019, 11:59 17.07.2019, 11:59
Sosyal medyada gündem oldu: 'Askerin kafasını bizatihi ben kestim'
15 Temmuz darbe girişimi sonrası köprüde bir askerin kafasını kestiğini yazan Yusuf Tosun adlı kişi, daha sonra 'kinaye' yaptığını öne sürüp "Ben kimsenin kafasını kesmedim. İki kurşun isabeti ile yaralı olduğum için bunu istesem de yapamazdım" dedi.

Tosun, ilk mesajında şu ifadeleri kullanmıştı:“KİNAYEYLE YAZDIM, KURŞUN YARAMLA İSTESEM DE YAPAMAZDIM”

Tosun “cinayeti itiraf ettiği” yorumlarına yol açan bu açıklaması sonrası yeni bir paylaşımla bu kez “kinaye” yaptığını söyleyip “Ben kimsenin kafasını kesmedim” dedi.

“Askerin kafasını bizatihi ben kestim” dediği açıklaması için “16 Temmuz 2019 tarihinde, üç-beş trol hesabın darbe girişimi sırasında o bizlere bühtanda bulunan sözümona demokratların da oy verme özgürlüğünü müdafaa eden bir abime, o sabahın öfkesi ile yazdığı bir mesajı 3 sene sonra ortaya servis edip saldırıya başlaması üzerine konuya müdahil oldum” iddiasında bulunan Tosun, devamla şu ifadeleri kullandı:

“Karşımdaki insanların parantez içinde ünlem görmeden de kinayeyi tespit edebilecek seviyede edebiyat bildiğini varsayarak mezkur fiilleri olaya konu abimin değil benim işlediğimi dile getirdim. İşin komik yanı o sırada gerek kendilerinden, gerek benim tarafımdan küfür etmeden konuşan tek kişi bendim, lakin nedense yazdığım onlarca mesajdan başka tek bir kelimeyi paylaşmadılar ve gönderinin sahibi yorumlarımı benim isteğim dışında sildi.

Kamuoyuna duyurulur;

Ben kimsenin kafasını kesmedim. İki kurşun isabeti ile yaralı olduğum için bunu istesem de yapamazdım, ki zaten ömrüm olarak anılacak neyim varsa savaş karşıtı bir duruşta ter dökerek geçirdim.

Bilinmelidir ki mobese kayıtları ilgili herkeste mevcuttur.”
Yorumlar (0)