Saray'dan Borsa İstanbul açıklaması: Katar Katar satmalarından memnun olmamız gerekiyormuş

Borsa İstanbul’un yüzde 10’unun verildiği Katar Yatırım Otoritesi’nin 295 milyar dolarlık varlığa sahip olduğu açıklandı.

Gündem 29.11.2020, 11:42
Saray'dan Borsa İstanbul açıklaması: Katar Katar satmalarından memnun olmamız gerekiyormuş

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Borsa İstanbul'un yüzde 10'unun verildiği Katar Yatırım Otoritesi'nin (QIA) varlığını açıkladı. Erdoğan sayesinde 'kazan-kazan' ilişkisi kurduklarını savunan Oktay, "295 milyar dolar değerinde varlığa sahip olan QIA, dünyanın en büyük ulusal fonlarından birisidir" dedi.

Oktay "Memnun olmak yerine, yine aynı nakaratlar başlamış" ifadeleriyle 'Katar Katar satıyorlar" diyen muhalefeti hedef aldı...

KAÇA SATTIKLARINI YİNE AÇIKLAMADILAR
İstanbul Borsa'sının yüzde 10,3'ünün ne kadara satıldığına ilişkin bilgi vermeyen Oktay, "Fonun Londra Borsası'nda da yüzde 10,3'lük payı var. Şu anda süreç devam ettiği için miktar açıklanmadı. Süreç tamamlandığında bu miktar da kamuoyuyla paylaşılacak” sözlerini kullandı.

Oktay, Katar Yatırım Otoritesi'nin İstanbul Finans Merkezi'nin gelişimine katkıda bulunacağını savundu. İşlemden hem Türkiye'nin hem de borsanın ciddi kâr ettiğini iddia eden Oktay, “Tüm dünyada dış yatırımların azaldığı bir ortamda memnun olmak yerine, yine aynı nakaratlar başlamış” dedi.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Web Sitemizde Hangi Haber Kategorisini Beğeniyorsunuz?
Günün Karikatürü Tümü