Saldırı ODTÜ'ye de sıçradı: 4 öğrenci gözaltına alındı

ODTÜ öğrencileri “Kayyum değil seçim istiyoruz” diyerek Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine destek için eylem gerçekleştirdi.

Gündem 06.01.2021, 14:50
Saldırı ODTÜ'ye de sıçradı: 4 öğrenci gözaltına alındı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Boğaziçi Üniversitesi'ne Melih Bulu'yu rektör olarak atamasını Ankara’da Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri de protesto etti.

Rektörlük binası önünde toplanan öğrenciler “Üniversitelere el konulmasına karşı direniyoruz” pankartı taşıdı, “Polis defol üniversiteler bizimdir”, “Ne iktidar ne rektör ODTÜ bizimdir”, “Demokratik seçim demokratik üniversite” sloganları attı.

Öğrenciler tarafından yapılan açıklamada, “Boğaziçi öğrencilerinin talepleri bizim de taleplerimizdir. Rektörler, öğrencisi, akademisyeni ve emekçileriyle birlikte üniversitelerin tüm bileşenlerinin ortak iradesiyle seçilmelidir. Kayyım rektörler değil seçim istiyoruz. ODTÜ Boğaziçi’nin yanında” denildi.

Boğaziçi Üniversitesi’ne atanan AKP’li Bulu’yu protesto ettiği için gözaltına alınan öğrencilerle dayanışma mesajı paylaşayan ODTÜ'lü öğrenciler, “Kurtuluş yok, tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” sloganı attılar.

Ayrıca Ankara’daki eylem öncesi 4 üniversite öğrenci polisler tarafından gözaltına alındı.

 

Yorumlar (0)