Portakal paylaştı: İşte burayı yıkacaklar, o da yayınladıkları rapor yalan değilse

Sunucu Fatih Portakal, İzmir Seferihisar'daki çiftlik evi hakkında çıkan iddialarla ilgili konuştu. Portakal, yıkım kararı verilen bölgenin fotoğrafını da paylaştı.

Gündem 18.05.2020, 18:39
Portakal paylaştı: İşte burayı yıkacaklar, o da yayınladıkları rapor yalan değilse

FOX TV Ana Haber Spikeri Fatih Portakal’ın İzmir’in Seferihisar ilçesinde bulunan çiftlik evinde kaçak yapı inşa ettiği iddia edilmiş ve Portakal’ın evinin drone ile görüntüleri alınmıştı.

Evinin, kendisinden izinsiz şekilde görüntülendiğini belirten Portakal, yapılanların yasalara aykırı olduğunu duyurmuştu. Portakal, çiftlik evi hakkındaki son gelişmeleri de sosyal medya hesabından paylaştı.

Portakal’ın konu hakkındaki açıklamaları şu şekilde:

Geldiğimiz nokta şu: yandaş medya bugün 40 m2 lik park yerinin yıkılacağını duyurdu; 'rapora ulaştık' deniyorsa 'sızdırılmış' demektir. Biz istedik alamadık! İncelemeyi yapanlar bile şaşkindır her halde. 

Şaşırmıyorum, neden mi? Arazimle ilgili paylaşılan fotolardan biri kişisel verilerim Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na gönderilenlerden. Oradan sızdırılıp Yeni Asır’a servis yapılmıştı. 'Olmaz' demeyin oldu. Devlet denilen aygıta güveni zedeliyorlar. Foto uçtuğuna göre rapor da uçar! Değil mi??

Eğer rapor doğru ise; olası yıkılması düşünülen yer burası -yine de yıkılmasına ihtimal vermiyorum- Arastırdım; sundurmadan pergoleye dönülür. Kiremitler toplanır, ahşabın arası boşaltılır, sarmaşık sarılır. Ve pergole garaj olur.

Bu arada tavuklar ve horozlar kurtuldu. Çünkü Bakanlık ekibi tarafından kümes de fotoğraflanmıştı. Rapor doğru ise rahatları bozulmayacak. Hadi hayırlısı..

Sıra bende evimin üstünde dron uçurup özel mülkü dikizlemekten emniyete şikayetimizi yaptık. Bunun bir hukuki süreci olacak. Bir hukuki süreç de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı için olacak. Kişisel verilerim nasıl ve kim tarafından sızdırılmıştır? Suç degil midir Murat Kurum?

Yorumlar (0)