O günlerin tanığı Perinçek'i yalanladı: Bu zavallı, ikisinin yanına bile yaklaşamazdı

Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek'in Dijital medya platformu 140 journos'ta 'Kısmen İktidar' adıyla belgeselini yayınladı.

Gündem 05.12.2020, 18:48
O günlerin tanığı Perinçek'i yalanladı: Bu zavallı, ikisinin yanına bile yaklaşamazdı

Saray ortağı Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, belgeselde Milli Demokratik Devrimi savunanların Türkiye İşçi Partisi’nden tasfiye edilmeye başlandığını ve bunun büyük bir infial yaratarak herkesin kendi etraflarında toplanmaya başladığını öne sürdü. Doğu Perinçek'in Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan için kullandığı sözler tepki çekti.

Perinçek, Mihri Belli’nin silahlı mücadelenin yanlış olduğunu bildiği halde Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan'ı ‘idare ettiğini’ iddia ederek, “Genç çocuklar dolduruşa geldi. Denizler, Mahirler falan dolduruşa geldi. ‘Silahlı mücadeleyi hemen başlatacağız’ falan. Hem teorik birikimim var, biraz da yaşça Deniz’den, Mahir’den falan büyüğüm. Hepsinin kulağını çektim yani” ifadelerini kullandı.

Perinçek'in Deniz Gezmiş ve Mahir Çayan için kulladığı ifadelere bir tepki de Deniz Gezmiş'lerin arkadaşı Mustafa Yalçıner'den geldi. Yalçıner, Doğu Perinçek'in sözlerine sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösterdi.

 Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın aralarında bulunduğu 25 sanıklı Türkiye Halk Kurtuluş Ordusu davasından yargılanan ve 18 kişiyle birlikte idam cezası aldıktan sonra Askeri Yargıtay'ın kararı bozması üzerine ömür boyu hapis cezasına çarptırılan Mustafa Yalçıner, Perinçek'in sözlerine, “Bu faşist demagogun yüzüne ne Deniz ne de Mahir bakıyordu! Kibirle ‘kulak çekme’den söz eden bu zavallı, ikisinin yanına bile yaklaşamazdı" ifadeleriyle tepki gösterdi.

Yorumlar (0)