Muharrem İnce'den yine 'yeni parti' açıklaması

"Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında gezilerine devam eden CHP’li İnce, "Parti kurma ihtimaliniz olduğu söyleniyor" sözüne, “Bir dinleyelim bakalım, millet bize ne diyecek" ifadeleriyle yanıt verdi.

Gündem 05.10.2020, 22:19
Muharrem İnce'den yine 'yeni parti' açıklaması

Eski CHP Milletvekili ve partisinin son Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Niğde'de esnaf ve yurttaşlarla buluştu.

Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında kente gelen İnce, İstasyon Caddesi'nde esnafı ziyaret etti.

İnce, ziyaret sonrasında yaptığı açıklamalarda gazetecilerin sorularını yanıtladı. İnce, bir gazetecinin "parti kurma ihtimaliniz olduğu söyleniyor" demesi üzerine, "Biz milleti dolaşıyoruz. Şu anda herhalde 27'nci vilayeti gezdik. Buradan Adana'ya geçeceğiz. Milleti bir dinleyelim bakalım, millet bize ne diyecek" şeklinde yanıt verdi.

‘MİLLETE ÜÇÜNCÜ BİR YOL OLMAYA ÇALIŞIYORUZ’
Türkiye'nin düşük gelir sarmalında olduğunu ifade eden İnce, ‘Memleket Hareketi’nin kurucularıyla ülkeyi gezerek, esnafı, emeklileri, işsizleri, çiftçileri dinlediklerini belirtti.

Muharrem İnce şöyle devam etti:

Esnaf siftahsız dükkan kapatıyor, emekliler geçinemiyor, gençler işsiz. İbretlik bir Bakanlar Kurulu var. Sanki dalga geçiyorlar. Memleketimiz, böyle kötü yönetimi hak etmiyor. Türkiye kötü yönetiliyor. Türkiye gerçekten çok kötü yönetiliyor. İnsanlar perişan durumda. Çiftçi perişan, hayvancı perişan, besici perişan durumda. Ama bir de muhalefet var bunun yanında. Ne yazık ki millet bu iktidardan da bu muhalefetten de memnun değil. Biz onun için memleket hareketinin kurucuları olarak karış karış Türkiye'yi geziyoruz. Bu millete bir seçenek olmaya, bu millete üçüncü bir yol olmaya çalışıyoruz.

Yorumlar (0)