Mersin'de korkutan patlama: Patlayıcı türü açıklandı

Mersin'de bir boş arazide patlama meydana geldi, zaman ayarlı ses bombasının infilak ettiği öğrenilen olayda, çevreden geçen bir kişi elinden yaralandı.

Gündem 11.10.2020, 17:58
Mersin'de korkutan patlama: Patlayıcı türü açıklandı

Mersin'in Yenişehir ilçesinde bir AVM'nin karşısında bulunan boş arazide, el yapımı patlayıcı (EYP) patladı. Etrafa saçılan parçalar nedeniyle 18 yaşında Mahmut Demir elinden hafif yaralandı.

Merkez Yenişehir ilçesi Güvenevler Mahallesi'ndeki bir alışveriş merkezinin karşısındaki boş arazide, EYP infilak etti. Etrafa saçılan parçalar nedeniyle kaldırımda yürüyen 18 yaşındaki Mahmut Demir, elinden hafif yaralandı.

Patlama sesi paniğe neden olurken, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Demir, sağlık ekipleri tarafından ayakta tedavi edildi. Polis ekipleri, araziyi güvenlik çemberine alarak inceleme başlattı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA
Mersin Valiliği, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Boş bir arsa içerisinde basit bir patlama meydana gelmiş, patlama esnasında kaldırım üzerinde yürüyen bir şahıs hafif bir şekilde yaralanmıştır. Konuyla ilgili her yönüyle tahkikat devam etmektedir" denildi.

Yorumlar (0)