Merdan Yanardağ hayati tehlikenin geçtiğini duyurdu: Sitokin Fırtınası'nı atlattım

Covid-19 tedavisine hastanede devam edilen ve zorlu bir hastalık süreci geçiren gazeteci Merdan Yanardağ'dan mesaj var.

Gündem 26.12.2020, 11:01 26.12.2020, 16:39
Merdan Yanardağ hayati tehlikenin geçtiğini duyurdu: Sitokin Fırtınası'nı atlattım
Toplumsal Haber Merkezi

Koronavirüse yakalanan ve hastalığı ağır bir şekilde yaşayan TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, günler sonra sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Henüz kritik eşiği geçmediğini ama yaşamsal tehlikeyi atlattığı düşündüğünü belirten Merdan Yanardağ "Şakası yok, durum ciddi" dedi.

Sağlığıyla ilgili son durumu Twitter hesabından "Dostlarımıza ve kamuoyu için bir açıklama daha yapmam gerekiyor" ifadeleriyle yapan Yanardağ, "Tahminlerimin aksine Korona'yı ağır geçiriyorum, zorluyor beni. Henüz kritik eşik geçilmedi, ama yaşamsal tehlikeyi atlattım sanıyorum. Şakası yok, durum ciddi. Ancak baş edeceğim onunla. Teslim olmak yok..." dedi.

SİTOKİN FIRTINASI'NI ATLATTIM
"Koronavirüsle mücadelede bağışıklık sisteminin dosttan düşmana dönüştüğü an" olarak tanımlanan Sitokin Fırtınası'nı atlattığını belirten Yanardağ, "En büyük risk buydu. Yaşama güçlü şekilde tutunmuş oldum. Hastanede tedavim çok iyi yapılıyor. Hastane-üniversite yönetimi, dışarıdan dostlarımız yakından ilgileniyor, hekimimiz ve personel tek kelime ile harika. Kendilerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Ayrıca dostalırından çok sayıda destek mesajı geldiğnii belirten TELE 1 Yayın Yönetmeni, "Bu dönemde çok sayıda dostumuz, izleyicilerimiz, siyasetçiler, işinsanları, sanatçılar, sevgili arkadaşlarım, akrabalarım, meslektaşlarım aradı, mesaj attı. Destek ve güç verdiler. Yanıt vermeye çalıştım ama bir noktadan sonra yapamadım. Tümüne sonsuz teşekkürler ediyorum" dedi.

Yorumlar (1)
Saadet 2 hafta önce
Çok geçmiş olsun sizi hasretle sağlıkla bekliyoruz