Meral Akşener'den dikkat çeken Bülent Arınç yorumu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bülent Arınç'ın AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan bilgisi dahilinde açıklamalarda bulunduğunu söyledi.

Gündem 26.11.2020, 22:57 26.11.2020, 23:17
Meral Akşener'den dikkat çeken Bülent Arınç yorumu

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç, bir televizyon programına katılmış ve eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirmiş, tahliye edilmeleri gerektiğini söylemişti.

Arınç, gündeme bomba gibi düşen açıklamaları yaparken ''Erdoğan'da benimle aynı fikirde'' demişti.

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu söylemleri yalanlaması üzerine Arınç, Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etmişti. 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Habertürk'te Teke Tek programında Fatih Altaylı'nın sorularını yanıtladı.

Konuya ilişkin ''Bülent Bey'in konuşmasının Tayyip Bey'in bilgisi dahilinde olduğunu öngörüyorum'' diyen Akşener, ''Sayın Cemil Çiçek de katıldı. Her söylediğini aşırı dikkate alırım. Kendisinde devlet ciddiyeti, siyasi ciddiyet ve vicdan vardır. Cemil Bey de tövbe edilmesi gerektiğini, ahlak üzerinden yürüdü. Sayın Arınç'ınkinden çok daha önemliydi. Orada çok daha vahim bir mesele vardı. Üç gün beklendi. Araştırma yapıldı, geriye bildirimler doğru çıkmadı, sonuç itibariyle sayın Erdoğan rencide oldu'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)