'Kürtler ve Türk devleti savaşıp yenilsinler, her iki tarafı da hizmetimize sokalım istiyorlar'

Terör örgütü PKK yöneticisi Cemil

Gündem 20.10.2019, 20:44 20.10.2019, 20:44
'Kürtler ve Türk devleti savaşıp yenilsinler, her iki tarafı da hizmetimize sokalım istiyorlar'

Terör örgütü PKK yöneticisi Cemil Bayık, Suriye'ye yönelik askeri harekata ilişkin ANF'ye açıklamalarda bulundu.Herkesin Rusya ve Amerika’nın kendi çıkarları uğruna Kürtleri kurban ettiğini bildiğini söyleyen Bayık, "Kürt halkı insanlığa hatta onlara da büyük hizmetler etti. IŞİD’e karşı sadece Kürtler durdu. Özgürlük savaşçıları durdu ve çok fazla şehit verdiler. İnsanlığı IŞİD belasından kurtardılar. Herkes Kürtlere borçlu. Borçlarını ödemek yerine IŞİD’e, Erdoğan’a yardım ediyorlar. Ki Erdoğan ve IŞİD Kürtlerden intikam alsın diye. Amerika, ‘YPG-YPJ ile ilişkilerimiz siyasi değil askeri’ diyordu. Hiçbir zaman siyasi ilişkiler geliştirmediler. Hiçbir zaman Demokratik Özerkliği kabul etmediler" dedi.

'İSTEDİKLERİ KÜRTLERİN DE TÜRKLERİN DE YENİLMESİ'
Yaşananları bir uluslararası komplo olarak niteleyen Bayık, “Kürtler ve Türk devleti savaşsın, iki taraf yenilsin, her iki tarafı da hizmetimize sokalım siyasetini yürütüyorlar” diye konuştu.

'TÜRKİYE İSTEDİĞİ SURİYE'Yİ KURUYOR'
Bayık, Suriye ile YPG arasındaki anlaşmaya ilişkin ise şöyle konuştu:

"Kuzey ve Doğu Suriye bölgesi Suriye’nin bir parçasıdır. QSD, YPG, YPJ ve bölge halkı Suriyelidir. Kuzey Doğu Suriye’de yaşayan Kürtler, Araplar, Süryaniler, Ermeniler, Çerkesler, Türkmenler hangi mezhepten kültürden olursa olsunlar ‘Biz Suriye’nin bir parçasıyız, Suriye’nin bütünlüğünü esas alıyoruz’ dediler. Sadece açıklamalarında değil pratiklerinde de bunu ispatladılar. Suriye rejiminin de bu şekilde yaklaşması lazım. Türkiye ulusal Suriye ordusu kurmuşum diyor. Kurduğu ordu Suriye’yi kabul etmiyor, Suriye’ye karşı yeni bir Suriye geliştirmişler. Türkiye bu çetelerle istediği gibi bir Suriye kuruyor. Bu da NATO’nun kapitalist modernitesine hizmet ediyor. Türkiye bir NATO üyesi ve bu çetelerin hepsi Türkiye’ye bağlı."Yorumlar (0)