Kongrede liste dışı kalan Aytun Çıray: İYİ Parti'yi operasyonla bölmeye çalışıyorlar

İYİ Parti’nin 2. Kongresi’nde liste dışı kalan İzmir Milletvekili Aytun Çıray, partiye operasyon yapıldığını öne sürdü.

Gündem 25.09.2020, 22:51
Kongrede liste dışı kalan Aytun Çıray: İYİ Parti'yi operasyonla bölmeye çalışıyorlar

İYİ Parti’nin 2. Kongresi’nde liste dışı kalan İzmir Milletvekili Aytun Çıray, partiye operasyon yapıldığını öne sürerek, “Bu olay kişisel bir olay değil. Şahsımızla partiye bir darbe vurulmak istendi. Ve bir genel başkanın tavsiye ettiği listeyi çizdiler. Bu esasen bizden çok partiye ve genel başkana karşı konulmuş bir tavırdır” dedi.

Çıray, hafta sonu yapılan İyi Parti kongresi ile ilgili Aydınlık’a açıklamalarda bulundu. Aytun Çıray "İyi Parti 2. Kurultayında ne oldu" sorusuna "Gerçekten bilmiyorum. Herhalde partiyi sabote ediyorlar, kimlerse…. Partiyi bölmeye çalışıyorlar. Tabi biz bu partinin kurucularıyız, asli sahipleriyiz. Bizim görevimiz bu partiye, onun genel başkanına yapılacak her türlü sabotajı, provokasyonu önlemektir. Onun için elimizden geleni yapacağız" diye yanıt verdi.

"Şahsımızla partiye bir darbe vurulmak istendi. Ve bir genel başkanın tavsiye ettiği listeyi çizdiler" diyen Çıray "Bu esasen bizden çok partiye ve genel başkana karşı konulmuş bir tavırdır" ifadelerini kullandı.

Kongrede yaşananlarla ilgili Akşener'le de konuştuğunu belirten Çıray "Sayın Akşener ile konuştuklarımız hakkında bir söylemek istemiyorum" dedi.

Çıray açıklamalarına şöyle devam etti:

Bir operasyon olduğu çok kesin. İki aşamalı bir operasyon bu. Bence Kovid sürecinden istifade ile delegeler dizayn edilmiş… Yani, tabanın görüşlerinden ziyade dizayn edenleri dinleyebilecek bir delege oluşturulmuş. İkinci aşamada bu operasyon yapıldı. Bu operasyonun hedefi bence Aytun Çıray ve diğer arkadaşlarımızdan ziyade, partiyi bölmeye çalışmak ve genel başkanın listesini çok sayıda kişiyle bozarak onun güvenilirliğine ve otoritesine halel getirmek… Bizim görevimiz şimdi bu yanlış gidişi durdurmak. Partiyi böldürmemek ve korumak. Ve partiyi kuruluştaki kurucu değerimiz olan demokrat bir parti haline dönüştürmek. Türkiye ne çektiyse eski partilerin ayak oyunlarından çekti. Zaten ayak oyunlarının çok olduğu partiler uzun süre ayakta kalamıyorlar. Çoğu silindi gitti.

Yorumlar (0)