Kılıçdaroğlu'ndan Muhittin Böcek açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs tedavisi gören Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile telefonda görüştü.

Gündem 28.11.2020, 21:02
Kılıçdaroğlu'ndan Muhittin Böcek açıklaması

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Adana’da Çukurova Belediyesi’nin Atatürk Öğrenci Evleri’nin toplu açılış ve temel atma törenine katıldı.

Açılışta konuşma gerçekleştiren Kılıçdaroğlu, önümüzdeki seçimlere ilişkin "Demokrasiden yana olanlar ve karşı olanların seçimidir" ifadelerini kullandı. 

"Demokrasi benim yaşam biçimimdir" diyen CHP lideri, ''Neden oy istiyorum? Beni sevdiği için insanlar oy vermesin. Ama şu gerekçe ile oy vermek zorunda. Size eleştiri hakkını getirdiğim için oy istiyorum" dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde uzun süredir koronavirüs tedavisi görüyordu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Böcek'in sağlık durumuna ilişkin de açıklama yaptı.

CHP'li belediye başkanları için "tarih yazıyorlar" ifadelerini kullanan Kılıçdaroğlu Böcek ile de telefonda görüştüğünü söyleyerek "en kısa zamanda işine dönecek" dedi.  

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde: 

Belediyelerimiz bunun göstergesidir. Bütün engellemelere rağmen, onlara da söyledim, şikayet etmemek lazım, ne olursa olsun halka hizmeti götüreceksiniz. Millet şunu görecek; CHP bütün engelleri aşıp millete hizmet götürüyor. Aynı azmi göstereceğiz. Kötü yönetiyorlar hepsini biliyoruz. Yapılan her yanlışı biliyoruz. Birilerine sağlanan olağanüstü anlayışı da biliyoruz. Ama umutsuz değiliz. Beraber birlikte yürüyeceğiz. Belediye başkanlarımız tarih yazıyor

Muhittin Böcek en kısa zamanda işine dönecek. Hepsi halka adamış kişilerdir. Biz siyaseti halk, ahlak, herkesin mutlu olacağı bir Türkiye için yaparız. Biz insanları etnik kimlik, inanç, yaşam tarzı konularında ayırmayız

Yorumlar (0)