Karamollaoğlu: Erdoğan, Bahçeli ve Perinçek'ten kurtulmak istiyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Devlet Bahçeli'den kurtulmak istediğini iddia etti.

Gündem 14.01.2021, 12:54
Karamollaoğlu: Erdoğan, Bahçeli ve Perinçek'ten kurtulmak istiyor

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Saadet Partisi Yüksel İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk ziyaretini değerlendirdi.

 SP lideri Karamollaoğlu, TV 5'te katıldığı programda "Kaos ortamının yok olmasını istiyorsak, farklı görüşlere sahip siyasilerin bir araya gelmesi gerek. Cumhurbaşkanı'nın, Oğuzhan Bey'i ziyaretini önemsiyorum. Ziyaretten bir gün önce Oğuzhan Bey bana söyledi. Böyle bir ziyaret bekliyor muydunuz deseniz, aklıma gelmiyordu." ifadelerine yer verdi.

'DÜNYADA BÖYLE BİR SİSTEM YOK'
"Biz temel prensiplerimizden taviz vermeyiz" diyen Karamollaoğlu "Mesela Başkanlık sistemi. Bu sistem, Türkiye'yi taşıyamaz. Başlangıçta 50+1 lehimize diye düşündüler. Şimdi 1 bile önemli hale geldi. Şeffaflık olmadan güven olmaz. Birçok ihale yapılıyor, şeffaf değil. Bugünkü sistemle, ülkedeki kutuplaşmayı önleyemezsiniz. Bütün karar yetkisi bir kişide. Dünyada böyle bir sistem yok. Başkanlık sistemini ne Türkiye götürebilir, ne de siyasi partiler kaldırabilir. Mutlaka değişikliğe ihtiyaç var. Şu anda Meclis'in varlığı ile yokluğu arasında da bir fark görünmüyor." dedi.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın yanında yol arkadaşlarından kimsenin kalmadığına dikkat çeken Saadet lideri "AKP'den tanıdığımız, bildiğimiz kişiler ayrıldı. Cumhurbaşkanı için endişe verici bir tablo… Kendisini yalnız hissetmesinin sebeplerinden biridir. Etrafında yola çıktığı arkadaşlardan kimse kalmadı ve bu insanı endişeye sevk eder. Neden insanlar gidiyor? Bunun cevabını bilmek zorunda." ifadelerini kullandı

'VATAN PARTİSİ VE MHP'DEN KURTULMAK İSTİYOR'
SP lideri Karamollaoğlu, Erdoğan'ın görüşme trafiği için, “Cumhurbaşkanı'nın becerisini takdir ediyorum. Birbirleriyle uzlaşması mümkün olmayan MHP ve Vatan Partisi'ni bir arada tutabilmesi takdire şayan… Üstelik Perinçek, ‘Türkiye'yi ben idare ediyorum' diyor. Bu kadar ileri gidiyor, garip… Bahçeli'nin tavrı ise çok sert. Bu üslubu bir arada tutmak epeyce zor. Sayın Cumhurbaşkanı belki de buradan da kurtulmak istiyor olabilir.” iddiasında bulundu.

Yorumlar (0)