Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan ve Soylu hakkında suç duyurusu

CHP’li Canan Kaftancıoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gündem 12.01.2021, 15:11 12.01.2021, 15:16
Kaftancıoğlu'ndan Erdoğan ve Soylu hakkında suç duyurusu

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, kendisi hakkındaki iddiaları nedeniyle AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu, manevi tazminat davası açtı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’ne Melih Bulu’yu ataması sonrası başlayan protestolara CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da destek vermişti. Protestolara katılması iktidar ve medyası tarafından tepkilere neden olmuş ve Kaftancıoğlu ‘militan’ olmakla suçlanmıştı.

Kaftancıoğlu, kendisi hakkında "DHKP-C militanıdır" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan ve "Terör örgütlerinin soytarısıdır. DHKP-C, PKK/KCK ve MLKP terör örgütlerinin elemanıdır" ifadesini kullanan İçişleri Bakanı Soylu hakkında suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na Erdoğan ve Soylu hakkında ‘hakaret’, ‘görevi kötüye kullanma’ ve ‘yargı görevi yapanı etkilemeye teşebbüs’, ‘adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs’ suçlarını işledikleri gerekçesiyle iddianame tanzim edilmesi ve kamu davası açılması yönünde şikayet dilekçesi veren Kaftancığolu, ayrıca 1’er milyon liralık tazminat davası da açtı.


 

Yorumlar (0)