İzmir'de can pazarı yaşanırken Erdoğan'dan bol şakalı kongre: Böyle bir sadece AK Parti

İzmir'de yaşanan 6.9'luk depremin ardından Türkiye yas tutarken Erdoğan'ın katıldığı parti kongresinde gülerek partisini övmesi tepki topladı.

Gündem 31.10.2020, 16:39 31.10.2020, 16:46
İzmir'de can pazarı yaşanırken Erdoğan'dan bol şakalı kongre: Böyle bir sadece AK Parti

6.9'luk depremin ardından Türkiye İzmir'e ağlarken AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Van'da düzenlenen 7. Olağan İl Kongresi'ne katılımını iptal etmedi, bir de üstüne icraatlarını övdü. Türkiye yas tutarken, Erdoğan'ın partililerle şakalaşıp gülmesi dikkat çekti.

Konuşmasının başında kısaca İzmir'deki depreme değinen Erdoğan, şunları söyledi:

Dün İzmir'de yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralananlara acil şifalar diliyorum 26 vefatımız, 885 yaralımız, 15 yoğun bakımda olan hastamız var. İzmir’e ve depremi hisseden tüm şehirlerimize geçmiş olsun diyorum. Depremin olmasının ardından hep birlikte İzmirli kardeşlerimizin yardımına koştuk. Yardım faaliyetleri eksiksiz yerine getirilmektedir.

Deprem anından itibaren bakanlarımız milletvekillerimiz kurumlarımızla imkanlarımızla İzmirli kardeşlerimizin imdadına koştuk.

İzmir'deki depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımıza da inşallah yenilerini yapıp teslim edeceğiz.

HERKES İZMİR'E AĞLARKEN, O PARTİSİNİ ÖVDÜ
Erdoğan daha sonra, açıklamalarına devam ederek AKP'nin icraatlarını övdü.

Erdoğan, şunları söyledi:

Yüce gönlü hiçbir zaman pas tutmayan Van bugün bir kez daha bizi bağrına bastı. Biz de Van’ın her zaman yanında olduk. Van’a en iyi hizmetleri vermek için çalıştık.

AK Parti 7. Olağan Kongresi’nin bu kritik dönemde önemli bir dönüm noktası olacağına inanıyorum. Van’ın desteğinin hayati bir önem taşıdığını düşünüyorum. Kuruluşundan bugün teşkilatımıza görev almış tüm kardeşlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

Yorumlar (0)