İngiltere’den Kartal’a kadar geldi!

Nepal’deki yoksul çocuklar için İngiltere'den hareket eden ve 1 yıldır yanında çekerek taşıdığı küçük karavan ile yürüyen gezgin ve maraton koşucusu Rosie Swale Pope, dün akşam saatlerinde Kartal’a geldi.

Gündem 23.12.2019, 21:52 24.12.2019, 14:36
İngiltere’den Kartal’a kadar geldi!

Rosie Swale Pope’li Kartal’da Kartal Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hüseyin Caner Güler Kartal Belediyesi adına karşıladı. Pope’ye Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in selamını ve desteğini ileten Güler, daha sonra Pope’yi misafir edecekleri otele götürerek eşlik etti. Rosie Swale Pope, sıcak karşılama ve verilen destek için teşekkür etti.

Kurduğu vakıf üzerinden toplanan bağışlarla okul yaptıracak

​​​​​​Sponsor olmaksızın toplanan bağışlarla bu yürüyüşü gerçekleştirdiğini belirten Pope, "Bir sponsorum yok. Phase Worldwide hesabı üzerinden bağışlarını yapabilirsiniz. Buradan toplanan paralarla o çocuklara okul yaptırmak. Bir yılı aşkındır yollardayım. Kimi ülkelerde geçiş daha zor olacağı için önümüzdeki sene Kathmandu'ya ulaşmaya planlıyorum. Haftanın beş gününü yollarda geçiyorum, iki günü ise kendime zaman ayırıyorum. Malzemelerim şarj edip kişisel temizliğimi yapıyorum. Normalde karavanımda kalıyorum, bazı günlerde şarj ve temizlik için otelde kalıyorum. Karavanda kaldığım sürede bir problem yaşamadım, insanlar çok yardımcı oldu" diye konuştu.

Yorumlar (0)