İngiliz işi

Şimdi bir İngiliz düşünün. Birinci Dünya savaşını kazanmış, Almanya'yı teslim almış, Avrupa elinin içinde. Afrika, Hindistan, Uzakdoğu, Yak

03 Ağustos 2019 Cumartesi 17:09
İngiliz işi
Şimdi bir İngiliz düşünün.

Birinci Dünya savaşını kazanmış, Almanya'yı teslim almış, Avrupa elinin içinde. Afrika, Hindistan, Uzakdoğu, Yakındoğu, Okyanus adaları, Ebesinin örekesi her bir yanda hakimiyetini kurmuş. Dönemin stratejik kaynakları olan petrol, kömür, Demir, bakır, tuz, başta her türlü hammadde kaynağına çökmüş.

Hasta adam Osmanlı'nın payitahtına çöreklenmiş; tüm İslam aleminin (Sözde) Lideri Halife ve Osmanlı Sultanı'nı HİMAYE!! sine almış. ---Hilafetin önemi için Özbek Türkleri'nden gelen Enver PAşa'nın topladığı paraları, Pakistan/Afgan/Türk Müslümanlarından toplanan parayı ballandırıp gözümüze sokarlar da Mekke-Medine, Derne/Tobruk, Filistin, Irak, Kut-ül Emare'de araplardan ne çektiğimizi sırf ümmetçilik adına pas geçerler---Himayesine aldığı Osmanlı Sultanı ve Müslümanların Halife'sine canının istediği kararı aldırıyor. Hatta Kendi askerleri için idam fermanı felan çıkartıyor. Fransız'a, Yunan'a direnen vatandaşlar için "Direnmeyin kuzum" şeklinde fermanlar çıkarıp Vatansever, Dinsever, Büyük alim hocalardan "Direnenin katli vaciptir", "Gavura karşı savaşmak FİTNE'dir" şeklinde fetva alıyorlardı. "Fitne gerekçesi ile katliam DEAŞ denen cehennem köpeklerinin de taktiği idi."

Sonra bi gün bu sizin İngiliz'in canı sıkılıyor. "Ulan" diyor; "Öyle bi fantastik bi şey yapayım ki Holywood senaristlerinin bile dibi düşsün. Öyle bir oyun oynayayım ki cümle alem şaşırıp kalsın."

-Ne yapacaksın ki beeyyy?

Diye soran hanımına dönüp;

- Mustafa Kemal'i Anadoluya göndereceeem, Yunan Kralına gaz verip askerini Eğit-Donat taktiği ile Anadolu'ya çıkaracaam, , Bi yandan katline ferman çıkarıp, bir yandan adamlarını hapse atıp, bir yandan dinsiz diye, sünnetsiz diye tüm Anadolu'da teyyareler ile bildiri dağıtacaaam, 3-5 kez isyan çıkarıp üstüne iki sefer ordu göndereceeem, Musul Kerkük'ü ister ise İngiliz Muhibbi Şeyh Saite isyan çıkrattıracaam, Lakin aslında hep Mustafa Kemal ile anlaşmalı olacaamm, Ona yepisyeni bir devlet kurdurup Halifeliği kaldırtacaamm Müslümanları perişan edeceemm!!! (Sonu kötü adam kahkahası)

- Yaw herif o senaryo yazıldı. "Ezel ile Ramiz Dayı" senin dediğin. Ay Kenan nası bi yakışıklı o dizide görmen lazım.

-Nassı la !! böyle mi aynen?

-Yok konusu farklı ama anafikir aynı.

- Neyse biz gene de yapalım hele bi yol. Lozan'ın gizli maddeleri açıklanınca anca öğrenir enayiler ne olup bittiğini.

-Hasta mısın efendi, Adamların memleketine çökmüşsün. Sultanlarını kendi adamın yapmışsın, Damat Ferit desen zaten kapındaki paspasta uyuyor, Şeyhülislam fetva yazmak için senin konuşmanı bekliyor. Basın desen senden çok seni methediyor. Ulema dedikleri bir metre sakallılar sen neyi uygun görürsen onun için bildiri yayınlıyor. Arayıp bulmadığın düzen senin için kurulmuş şurada. Daha derdin ne senin? Ruh hastası mısın?

...........

Allah'ın yaratmak (Tekvin) için bir YARDIMCI !!! (KUTUB(GAVS) ya ihtiyaç duyduğuna, Doğunun ve Batı'nın birer halifesi olduğuna, Doğa olaylarından sorumlu bir insan olduğuna, melekler aleminden sorumlu insan, Pozitif dünyadan sorumlu bir insan olduğuna inanan kafa neye inanmaz ki? Kul'un olaylara hükmetme yetkisi olduğuna inanan bir adam neye inandırılmaz ki?

Adamlar buna inanıyor ise İngiliz böyle yaptı senaryosuna nasıl inanmasın ki? Namaz kılan, sakalı olan birileri çıkıp böyle söylüyor. Karşılarında da cami yüzü görmemiş, Alnı secdeye gelmemiş bir sürü cenabet aksini söylüyor. Müslüman adam kime inanacak? Elbet suyu suya katınca ayran yapabilen KERAMET EHLİ'ne. Demiyor ki

"Ulan madem Cumhuriyet İngiliz oyunu, Mustafa Kemal, İsmet Paşa İngiliz ajanı, Neden ikinci dünya savaşında Londra her gün bombalanırken, İngiltere ha düştü ha düşecekken, Amerika savaşa girmese Almanya İngiltereyi harcamış iken, İngiliz Uşağı İsmet Paşa Doğudan bir cephe daha açmadı? Bi şey yapmasına gerek yoktu, Yunan sınırından iki tabur yürütse Almanya En az iki ordu, bilmem kaç uçak falan filanı bu tarafa yönlendirmek zorunda idi. Üstelik zaferin bonusu olarak 12 adayı'da yeniden alıp; Padişahımız efendimizin ayıbını da temizlerdi."

Mustafa Sabri'ler, İskilipli Atıf'lar, Damat Ferit'ler, Ali Kemal'ler ölürken yokolup gitmemişlerdir. Önce İstiklal savaşını inkar edip (Yoktur öyle bir savaş! deyip) sonra "Keşke Yunan kazansaydı" diyecek kadar ilkeli, onurlu, dedesinin izinden giden sadık bendeler bırakmışlardır. Bunlar da "Alnı secdeye değiyor" diye gerekirse devleti dahi ellerine teslim edecekleri bir büyük "AYMAZ" kitle üzerinden her türlü işlerini yürütmektedirler. Paraları, pulları, rahatları, huzurları, takiyyeli çalışmaları vardır.

Lakin Mustafa Kemal'ler, Karabekir'ler, Rauf Orbay'lar, Celal Bayar'lar da ölünce yok olmamışlardır. Onların torunları da dim dik ayaktadır. İnanmayan buyursun denesin. Hodri Meydan!!

Kime inanacağınız biraz da kanınızla, soyunuzla alakalıdır.

“Arkadaşlar, efendiler ve ey millet, iyi biliniz ki, Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır”

Mekanı cennet; Allah ondan razı olsun!!
Son Güncelleme: 03.08.2019 17:09
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.