'İlla bir şey satacaksanız, milyonluk makam arabalarını satın'

Belediyelerin kaynak yaratmak için arazi satışı yapmasını eleştiren Saadet Partisi İl Başkanı Abdullah Sevim belediye başkanlarına 'makam araçlarınızı satın' çağrısında bulundu.

Gündem 16.10.2020, 12:21
'İlla bir şey satacaksanız, milyonluk makam arabalarını satın'

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Abdullah Sevim, belediyelerin kaynak yaratmak için arazi satmalarına tepki göstererek, “İlla bir şey satacaksanız, bir zahmet, belediyenizde makam aracı olarak kullanılan milyonluk arabaları satın” dedi.

Sosyal medya hesabından açıklama yayımlayan Sevim, “İBB arazi satıyor. Esenler Belediyesi arazi satıyor. Büyükçekmece Belediyesi arazi satıyor. Silivri Belediyesi tarla satıyor. Üsküdar Belediyesi vergi borcu karşılığında camiyi hazineye devrediyor. Örnekleri çoğaltmak maalesef çok kolay! Nereye baksanız aynı döngü; ‘önce borçlan, sonra arazi sat” ifadelerini kullandı.

‘BABA MALINI SATAN UÇARI MİRASYEDİLERE BENZİYOR’
İl Başkanı Sevim belediyelerin arazi satışını eleştirerek, kaynak yaratmak için, “Kimse kaynakları verimli kullanma, vatandaşın hakkını koruma derdinde değil! Lüksten, gereksiz harcamadan vazgeçilmiyor. İlla bir şey satacaksanız, bir zahmet, belediyenizde makam aracı olarak kullanılan milyonluk arabaları satın!” ifadelerini kullandı.

Partisinin pratiklerinden örnek alınmasını isteyen Sevim, ‘Artık deniz bitti’ diyerek; “Bunu biz yapmış ve yerel yönetimde devrim gerçekleştirmiştik. Şimdikiler ise, zevk ü sefası için ‘baba malını satan uçarı mirasyedilere’ benziyor! Bir de bunun adına yönetim deniyor! Buradan belediye başkanlarına seslenmek istiyorum. Artık deniz bitti! Sıcak koltuklarınızdan kalkın, vatandaşın halini görün” çağrısında bulundu.

Yorumlar (0)