İktidar seçime gitmek zorunda kalacak

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Trabzon ziyaretinde erken seçim açıklaması yaptı. Akşener, iktidarın seçime mecbur kalacağını söyledi.

Gündem 27.11.2020, 22:54 28.11.2020, 10:28
İktidar seçime gitmek zorunda kalacak

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener Trabzon ziyaretine devam ediyor. İlk olarak Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun ile bir araya gelen Akşener, daha sonra Yomra'ya geçen Akşener, Belediye Başkanı Mustafa Bıyık'ı ziyaret etti.

Yomra'da açıklamalarda bulunan Akşener, asgari ücret konusunda açıklamalarda bulundu. Asgari ücretin yetersizliğinden bahseden Akşener, ''Doğru dürüst bir çerçeve çizilmesi lazım. İYİ Parti olarak onu çalışıyoruz. Bu hafta iktidar partilerine asgari ücreti şu kadar yapmalısınız diyeceğim” ifadesini kullandı.

Gazetecilerin kendisine erken seçimi sormasının üzerine AKP'nin 2023'e götüremeyeceğini belirten Akşener, erken seçim sinyalleri verdi.

Akşener, yaptığı açıklamada ''Anlaşılıyor ki bu noktaya adım atma imkanları yok. Arınç ve Çiçek’in konuşmaları üzerine Erdoğan’ın rencide olması enteresan bir durum. Bu sistem Türkiye’yi taşıyamıyor. İktidar seçime gitmek mecburiyetinde kalacak. 2023’e götüremez'' dedi.

Yorumlar (0)