İkinci kez koronavirüse yakalanan gazeteci yaşadıklarını anlattı: Tam bir saçmalık...

Gündem 24.11.2020, 11:43
İkinci kez koronavirüse yakalanan gazeteci yaşadıklarını anlattı: Tam bir saçmalık...
Toplumsal Haber Merkezi

İkinci kez koronavirüse yakalandığını duyuran Gazete Duvar edirörü Kavel Alpaslan, bu kez hastalığının daha ağır geçtiğini yazdı ve kendi deyimiyle "hasta haleyle uğraştığı saçmalıkları' aktardı.

Twitter hesabından bir mesaj dizisi paylaşan gazeteci "Üç ay sonra Covid testim ikinci kez pozitif çıktı. Bu sefer süreç çok daha ağır işliyor. Şimdi günlerdir hasta halimle uğraştığım saçmalıkları anlatacağım ki sağlık sisteminin nasıl allak bullak olduğu görülsün" diyerek başladı.

Kız arkadaşının da ikinci kez pozitif çıktığını söyleyen Alpaslan, "Altı gün önce beraber yaşadığım kız arkadaşım kendini kötü hissetmesi üzerine test yaptırdı ve sonucu aynı şekilde ikinci kez pozitif çıktı. Bir yığın ilaçla birlikte eve döndük. Benim sonucum negatifti, ama temaslı olarak ben de karantinaya girdim ve ihtiyaçlarla ilgilendim" dedi.

GÜNLER GEÇTİ AMA ARAYAN YOK!
Birkaç gün önce de kendisini kötü hissetmeye başladığını söyleyen Kavel Alpaslan, 112'nin Covid-19 servisini aradığını belirtti. "Temaslı olarak evde test için geleceklerini, hakkımda kayıt oluşturduklarını söylediler. Günler geçti arayan eden olmadı" diyen Alpaslan'a, tekrar 112'yi aradığında ise İlçe Sağlık Müdürlüğü'nü araması gerektiği söylendi. O da öyle yaptı ama yine kapı duvar...

HERKES İHALEYİ BİRBİRİNE YIKIYOR
Alpaslan "Aradığımda henüz üç ay önce covid olduğumuz için sistemin arkadaşımı kabul etmediği, dolayısıyla benim de temaslı kabul edilmediğim söyledi. Test yapamayacaklarını, il sağlıkla konuşmam gerektiğini söylediler" ifadelerini kullandı. Alpaslan durumuna rağmen İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nü de onlarca kez aradığını ve karşılaştığı tabloyu şöyle anlattı:

İl sağlık numarası, kıyametten beri meşgul çalan bir numara. Onlarca kez aradım açan eden yok. Bakanlığı aradım, tekrar ilçe sağlığı ara dediler...

Yine arayan eden olmadı, eyvallah özel hastanede test yaptırdım, sonucum pozitif çıktı. Tabii bu sırada sağlık durumum da gittikçe kötüye gitti. Hastaneyi aradığımda ilaçlarımı sağlık bakanlığınca alınıp bana teslim edileceği söylendi.

Uzun bir telefon trafiğinden sonra yine Beyoğlu İlçe Sağlık, bana ilaç tedavisi uygulanamayacağını söyledi. Çünkü ilk pozitiften en az üç ay sonra ilaç tedavisine başlanıyormuş, bense bir haftayla ilaç kullanamıyormuşum.

Peki, diyelim öyle. Neden benimle aynı zamanda ilk pozitif sonucu gelen arkadaşıma bir kamyon dolusu ilaç veriliyor o halde? Kim doğru söylüyor? Hangi yöntem doğru? Ben bu halde neden telefon telefon gezmek zorundayım? Hastane neden ilaçları al diyor? Neden kimse dönüş yapmıyor?

Yorumlar (0)