Gülen'e ağlaya zırlaya şiir okuyan DSİP'li, Erdoğan imzalı başarı sertifikasını kaptı

Kamuoyu onu Fethullah Gülen'e ağlayarak şiir okuduğu görüntülerin hatırlıyor. Mucteba Kılıç'ın artık Erdoğan imzalı başarı sertifikası var.

Gündem 21.12.2020, 09:56
Gülen'e ağlaya zırlaya şiir okuyan DSİP'li, Erdoğan imzalı başarı sertifikasını kaptı

Üniversite öğrencisiyken Fethullah Gülen'e ağlayarak şiir okuyan avukat Mücteba Kılıç, AKP tarafından ‘Başarı Sertifikası' ile ödüllendirildi. AKP'nin yeni siyasetçi yetiştirmek için açtığı Siyaset Akademisi'ni bitiren Kılıç, sevincini sosyal medya hesabından paylaşıp AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Kılıç, Fethullahçı çetenin organize ettiği kumpas davalarında da Genç Siviller'in avukatlığını yapmıştı.

Devrimci Sosyalist İşçi Partisi'nin (DSİP) üyesi olan Mücteba Kılıç, 2016'da "FETÖ" operasyonu kapsamında tutuklandı, örgüt üyeliğinden 26 ay hapis yattı. Yargılandığı davada etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı oldu. 100'den fazla örgüt mensubunun ismini veren Kılıç tahliye edildi. AKP'nin yeni siyasetçi yetiştirmek için açtığı Siyaset Akademisi'ne Mücteba Kılıç da başvurdu. Müracaatı kabul edilen Kılıç, pandemi nedeniyle uzaktan ders aldı. Dersleri başarıyla verdiği için sertifika almaya hak kazandı.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre Kılıç'a verilen ‘Başarı Sertifikası'nın altında AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ'ın imzası yer aldı. Kılıç, kendisine verilen belgeyi sosyal medya hesabından şöyle açıkladı:

FETÖ'yü ve dolayısıyla çöp kovasına isimsiz ihbar mektubu bırakıp beni ihbar eden, suyu bulandıran, tavşana kaç, tazıya tut diyen kumpasçı pislikleri rahatsız edecek birkaç müjde vermek istiyorum. Kullandığım antidepresan haplar işe yaradı. Bayılmalar sona erdi. 28 Aralık'ta kendimi yakma düşüncesi yok oldu. Çünkü bir üst düzey devlet büyüğünün danışmanı beni arayıp ‘geçmiş olsun, Allah şifa versin' dedi.

'TİTREME NÖBETLERİ BİTTİ'
Kılıç, paylaşımını ‘teşekkür' mesajıyla bitirdi ve şunları yazdı:

Titreme nöbetleri bitti. Çünkü çok güzel bir haber aldım. Şimdi onu yazıyorum. Bayılma ve titreme nöbetlerim bitti. Çünkü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı adıma düzenlenmiş Başarı Sertifikası aldım! @tcbestepe @RTErdogan @Akparti @avhamzadag teşekkür ederim. Allah bir kapı kaparsa bin kapı açar diyen Hz. Muhammed çok haklı! Habire bayılıp duruyorum herhalde ömrüm bitti derken, devletin elimden tutması neyle açıklanabilir ki!

Yorumlar (0)