Gericiden al fetvayı: Özdil ile Akman'ın cenazeleri camilere alınmasın

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi olan Doç. Dr. Ebubekir Sifil, Dinayet'e Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman hakkında çağrıda bulundu, "cenazelerini almayın" dedi.

Gündem 16.12.2020, 16:38
Gericiden al fetvayı: Özdil ile Akman'ın cenazeleri camilere alınmasın

Yalova Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nde öğretim görevlisi Doç. Dr. Ebubekir Sifil, Diyanet İşleri Başkanlığına Sözcü yazarı Yılmaz Özdil ve Tele 1 sunucusu Cüneyt Akman'la ilgili tepki çeken bir çağrıda bulundu.

Sifil, Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman'ın öldüklerinde cenazelerinin camilere sokulmamasını ve cenaze namazlarının kılınmaması çağrısında bulundu.

Ebubekir Sifil, Twitter hesabından yaptığı paylaşım da Diyanet'e seslenerek, "Başta Yılmaz Özdil ve Cüneyt Akman olmak üzere dinî sembol ve değerlerle, duayla, namazla... alay edenler, kim olurlarsa olsunlar, öldüklerinde cesetleri camilerimize sokulmasın, cenaze namazları kılınmasın." ifadelerini kullandı.

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil, Cüneyt Akman'ın Tele1'de sunduğu Zamanın Ruhu programına konuk olmuş ve Diyanet'in 'yağmur duasına çıkın' çağrısına yönelik "Ben şu an İzmir'deyim. Bize gavur İzmir diyorlar ama dua en çok burada tuttu. 3 günden beri burada yağmur var. Şimdi tabii önceki günkü yazımda da anlatmaya çalıştım. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde astronom bile çalıştırılıyor. Dolayısıyla bilimden uzak bir kurum değil. Dolayısıyla astronomdan haberdar olan bir kurumun meteoroloji biliminden haberdar olamaması mümkün değil." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (1)
Ahmet 1 ay önce
Zorunuza mı gitti? Kuranda Yusuf peygamberin gömleğini yüzüne süren babası Yakup peygamberin gözleri şifa bulup açılmıştı. Yağmur duasıyla dalga geçip inkar eden Kurandaki bu ve benzeri birçok vakayı da inkar etmişten beter değil midir? Kuranı inkar edenin müslüman camisinde cenazeye ne ihtiyacı vardır? Gitsin inandığı şey neyse onunla gömülsün. Para mı? Parasıyla gömün, makam mı, makamına gömün. Ama camide dinimizle dalga geçenlerin cenazesini evet biz de görmek istemiyoruz. Bu fetvadan öte dinimize saygıdandır!