Erdoğan talimatı verdi, yandaş isim duyurdu: CHP’deki cinsel taciz iddialarını gündemde tutun

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın parti yöneticilerine 'CHP’deki cinsel taciz iddialarını gündemde tutmak lazım' talimatı verdiği öne sürüldü.

Gündem 10.12.2020, 09:46
Erdoğan talimatı verdi, yandaş isim duyurdu: CHP’deki cinsel taciz iddialarını gündemde tutun

CHP'li iki isme yönelik cinsel taciz soruşturması sonrası Erdoğan'ın bu konuda vekillere talimat verdiği öne sürüldü.

Konuyu köşesine taşıyan isim, AKP kulislerini 'içeriden' edinip yazan yandaş Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi'ydi. Selvi, talimatın Erdoğan tarafından MKYK toplantısında verildiğini belirtti. Selvi'ye göre; AKP MKYK üyesi Orhan Miroğlu, CHP’de PM üyeliği yapan ve milletvekili adayı olan Nazlı Eray’ın ‘Sis Kelebekleri’ romanında o zaman CHP Genel Merkezi’nde maruz kaldığı bir cinsel taciz olayını hatırlatan tweet’ler atmıştı. MKYK’da Miroğlu’na bu mesajları soruluyor.

"Miroğlu da romanını okuduktan sonra yazar Nazlı Eray’ı aradığını, bunun bir kurgu olup olmadığını sorduğunu söylüyor. Nazlı Eray’ın kendisine, 'Ne kurgusu, gerçek' dediğini ve taciz olayını anlattığını ifade ediyor" diyen Abdülkadir Selvi yazısında "Miroğlu’nun açıklamaları üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'CHP’deki cinsel taciz iddialarını gündemde tutmak lazım' diye talimat veriyor" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)