Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na bir dava daha: 500 bin lira istedi

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısındaki konuşmasına 500 bin liralık manevi tazminat davası açtı.

Gündem 03.12.2020, 15:44
Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na bir dava daha: 500 bin lira istedi

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, salı günü grup toplantısındaki ifadelerini gerekçe göstererek CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na tazminat davası açtı.

Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın aracılığıyla Ankara Asliye Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada 500 bin lira manevi tazminat talep edildi.

Kılıçdaroğlu ne demişti?
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında Erdoğan’ın Başbakanlık döneminde gerçekleşen Ergenekon ve Balyoz davalarını dikkat çekerek “FETÖ ile iş birliği yaptı. Şimdi kalkmışsın bana ey Kılıçdaroğlu şu bu. Bırak gevezeliği. Sen FETÖ ile iş birliği yapıp orduya kumpas kuran başkan mısın değil misin? Sen kim ordu kim!” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu CHP Grup Toplantısı'nda FETÖ'nün TSK'da kritik görevlere yerleştirildiğini belirtti. AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "vatana ihanet edenler vatanseverlikten bahsedemez" ifadelerine yer vermişti.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şu şekilde: 

Balyoz Ergenekon davaları oldu. Komutanlar hapse atıldı. En değerli komutanlarımız kara, deniz, hava. Kiminle yaptı bunu? FETÖ ile. FETÖ ile iş birliği yaptı. Şimdi kalkmışsın bana ey Kılıçdaroğlu şu bu. Bırak gevezeliği. Sen FETÖ ile işbirliği yapıp orduya kumpas kuran başkan mısın değil misin? Kumpas yaptığını ben söylemiyorum, iş birliği yaptığını da ben söylemiyorum. Onların milletvekili söylüyor; 'Ben kendim birçok görüşmede oldum' diyor. Kendi ordusuna peygamber ocağına bir terör örgütüyle il birliği yapıp kumpas kuran bir başbakan var mı? Sen kim ordu kim! Sen orduya kumpas kuran bir başbakansın sen.

Devlete bu kadar ihanet eden kişi bizi suçluyor

Orduyu bu kadar seviyorsan Allah aşkına yas ne başbakanken ordunun genel kurmay başkanını terörist diye hapse attırmadın mı ya. Hiç kimse ziyaretine gitmedi. Ama bu kardeşiniz 30 Ağustos'ta tutuklu olan genel kurmay başkanını ziyarete gitti. Neden? Ordumuza duyduğumuz saygıdan dolayı. Orduyu büyüten silahlar değil moral değerlerdir, maneviyattır, güçtür. Sen o moral değerlerin dibine dinamit koydun. Sen kim ordu kim! Öyle bir noktaya getirdi ki orduyu en önemli kritik noktalara FETÖ'nün kilit isimlerini yerleştirdi. MGK, toplantıda FETÖ'nün ne olduğuna dair askerler tarafından  kendisine bilgi verildi. Bilgim yoktur diyemezsin. Başka? Yine gözbebeğimiz bir kurum var. MİT, her toplantısına FETÖ ile ilgili rapor getirdi. Sen orduyu darmadağın ettin ya! Devlete bu kadar ihanet eden bir kişi hâlâ ordudan bahsedip bizi suçlayacak. Sen kimsin ya, kimsin sen? Vatana ihanet edenler vatanseverlikten bahsedemezler. Genel kurmay başkanlarını terör örgütünün istekleri üzerine tutuklatıp aylarca hapiste tutanlar vatan severlikten bahsedemezler. 

Yorumlar (0)