Erdoğan'a istifa çağrısı: Esas sorumlu binlerce kişinin ölmesine neden olan Saray’ın kibirlisidir

CHP Sözcüsü Öztrak, salgındaki gerçek tablonun gizlenmesinin esas sorumlusunun Erdoğan olduğunu belirterek ‘istifa etmelidir’ dedi.

Gündem 30.11.2020, 19:13
Erdoğan'a istifa çağrısı: Esas sorumlu binlerce kişinin ölmesine neden olan Saray’ın kibirlisidir
Toplumsal Haber Merkezi

Sağlık Bakanlığı'nın koronavirüs salgını verilerini 'toplam haliyle' açıklamaya başlamasıyla görüldü ki, Türkiye aslında salgında en kötü durumdaki ülke. Ülkelerin nüfuslarına oranlandığında Türkiye, vaka sayısında dünya birincisi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak da gündemdeki konulara dair düzenlediği basın toplantısında koronavirüs salgınında gelinen duruma geniş yer verdi. Bu halin esas sorumlusunun AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan olduğunu vurguladı ve Erdoğan'a istifa çağrısı yaptı.

'BİR GECEDE EN KÖTÜ DURUMDA OLAN ÜLKE...'
"Salgınla mücadelede en başarılı ülkelerden biri iken, bir gecede en kötü durumda olan ülke haline geldik" diyen Öztrak, "Dünyada en çok vaka görülen ilk 3 ülkeden biriyiz. Türk Tabipleri Birliği, Sağlık Bakanı'nın açıkladığı veriler doğru değil dediğinde, Saray bekçisi tarafından vatan haini ilan edilmişti. Şimdi ne oldu" diye sordu.

"Saray'ın kibirlisi" diye tabir ettiği Erdoğan'ın tüm suçu Bilim Kurulu'na yıkmaya çalıştığını söyleyen CHP Sözcüsü, "Şimdi Bilim Kurulu'nun adı 'ne bileyim kurulu' oldu. Artık hastanelerde yer kalmadı, yoğun bakım üniteleri doldu taştı. Hastanelerin kafeteryaları, bahçeleri sahra hastanelerine çevriliyor. 9 aydır millete yalan üstüne yalan söylediler. Binlerce vatandaşımızın hayatını yitirdiği bu salgında, vaka sayılarını ve salgındaki gerçek tabloyu gizleyerek, gerekli önlemlerin alınmasını engelleyen, binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olan Saray’ın kibirlisi, bu tablonun esas sorumlusudur. İstifa etmelidir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)