'Erdoğan'a gerçekleri Bülent Arınç söylemiş'

Korkusuz gazetesi yazarı Ahmet Takan, Cumhurbaşkanlığı kaynaklarına dayandırdığı yazısında Uysal'ın görevden alınması ve Albayrak'ın istifası ile ilgili süreçte yaşananları aktardı.

Gündem 14.11.2020, 12:58
'Erdoğan'a gerçekleri Bülent Arınç söylemiş'

Murat Uysal'ın görevden alındığı hafta YİK toplantısı olduğunu, toplantı sonrası Bülent Arınç'ın AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile özel bir konuşma yaptığını ifade eden Takan yazısında bu konuşmayı şöyle aktardı;

"Arınç, ekonominin kötü gidişatına izah ettikten sonra 'Merkez Bankası dövizlerinin tamamen eridiğini' net olarak Erdoğan’a söylemiş. Tayyip Erdoğan, 'Sen ne diyorsun? Nasıl olur yahu?' diye hiddetlenip tepki gösterince 'Ben senin abinim' diye konuşmasına devam eden Arınç, geçmişte bazı ülkelerde yaşanan büyük sıkıntıları da hatırlatarak 'Bizi burada…' deyip oldukça duygusal tonda söyleyeceklerini bitirmiş."   

Takan bu noktadan sonra Erdoğan'ın Uysal'ı arıyarak döviz rezervini sorduğunu, Uysal'ın ilk başta rakamları açıklamak istemese de Erdoğan'ın sinirlenmesi üzerine net rakamları söylediğini iddia etti. Bu olayın ardından Naci Ağbal'ın sunumları geldiği ve Uysal'ın görevden alındığı, Albayrak'ın da istifa ettiği öne sürüldü. 

Yorumlar (0)