Erdoğan'a bir rakip daha: Cem Uzan'dan adaylık açıklaması

Genç Parti kurucusu Cem Uzan, katıldığı canlı yayında soruları yanıtladı. Uzan, Cumhurbaşkanlığı adaylığına ilişkin, "Kanuni sorunlar çözülürse adayım" ifadelerini kullandı.

Gündem 09.11.2020, 23:43
Erdoğan'a bir rakip daha: Cem Uzan'dan adaylık açıklaması

Genç Parti kurucusu Cem Uzan, Saadet Partisi'ne yakın TV5'in canlı yayınına katıldı. Sunucunun “Cumhurbaşkanı adayı mısınız” sorusuna da yanıt veren Uzan, “Şu andaki kanuni sorunlar çözülmeden bu sorunuza cevap veremem ama çözülürse adayım” ifadelerini kullandı.

Daha önce sağlığını ve ailesini öne sürerek bir daha siyasete dönmeyeceği sözleri hatırlatılan Uzan, “Sadece ölüler ve aptallar fikirlerini değiştirmez” diye konuştu.

HANGİ İTTİFAKTA YER ALIR?
Cem Uzan, kendisine dönük "İktidar tarafından getirilecek ve oyları bölecek" şeklindeki iddialara yanıt verdi. Uzan, "Şu anda iki ittifak var. Üçüncü bir ittifakın oluşması da kuvvetli bir ihtimal. Genç Parti bu ittifaklardan birinde yer alacak. Hangisinde yer alma ihtimalinin daha yakın olduğunu da bu soruyu yönelten vatandaşlarımıza sorayım ve soruya soruyla cevap vereyim. Genç Parti hiçbir zaman bölen olmadı, olmayacak" diye konuştu.

Yorumlar (0)