'Dönüşüm' anlaşması imzalandı: Halk Otobüsleri, İETT bünyesine geçti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İETT, Özel Halk Otobüsü şirketleri ile 'dönüşüm' anlaşması imzaladı.

Gündem 28.11.2020, 23:15
'Dönüşüm' anlaşması imzalandı: Halk Otobüsleri, İETT bünyesine geçti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun tanıklığında düzenlenen imza töreninde, İETT ve İBB'nin ulaşımdan sorumlu genel müdürleri ile İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık hazır bulundu.

Projenin hayata geçmesinde katkısı bulunanlara teşekkür eden Ekrem İmamoğlu, "Başından beri savunduğumuz bir sistemi anlatmak isterim. O da şu: Müzakere, istişare… Adına ne derseniz deyin, diyalog kurma anlamında, sağlıklı bir masa kurulduğunda, istenilen sonuca ulaşılabiliyor" ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından şu açıklamalar yapıldı: 

Biz; adaleti, hizmeti, eşitliği savunan insanlarız. Biz, var olan haklarını koruyan; ama günün koşullarında, çağın koşullarında 16 milyon insanın daha iyi hizmet alması konusunda da yenilikleri mutlaka masaya koyup, tartışmak zorunda olan da bir yönetimiz. Burada yaptığımız şey tam da buydu.

Ancak esas olan; biz, vatandaşımızın en iyi hizmeti almasını sağlamakla yükümlü olduğumuzun altına imza atmış oluyoruz. Bir başka boyutu; özel halk otobüsü yatırımı yapan şirketlerin ve kişilerin de yine kendi içerisinde de adaletli bir sistemi yönetme biçimine katkı sunmuş oluyoruz. Çok değerli bir işe imza attık hep beraber.

Arkadaşlarım, bu teklifi masaya ilk getirdiğinde, kesinlikle bunun doğru bir sistem olduğuna inanmıştım. Onun için destekleyerek, ‘Bunu mutlaka yapalım' dedim. Arkadaşlarım ne kadar vakit planlaması yapıyor bilmiyorum ama, niyetimiz; ilkbaharda bu işi bitirmek.

Biz istiyoruz ki, 16 milyon insanımız, otobüsünde huzurlu, güvenli, bütün ahlaki kurallara uygun seyahat edebilsin. Bunu da sizler bizler el birliği ile sağlayalım. Çok mutlu oldum, başarılar diliyorum. İnşallah bu iş birliği, farklı meslek kuruluşlarına, dallarına ya da farklı ulaşım araçlarına da örnek olur. Gerçekten sistemi bütünleştirmek, entegre etmek ve bir bütün gibi süreci yönetebilmek, İstanbul adına büyük bir kabiliyet olacak.

Yorumlar (0)