Dava arkadaşı Erdoğan tarafından dışlanan Arınç, DEVA yolcusu mu?

Gazeteci Sabahattin Önkibar, Bülent Arınç'ın AKP'den ayrılıp DEVA Partisi'ne katılabileceğini söyledi.

Gündem 25.11.2020, 22:39
Dava arkadaşı Erdoğan tarafından dışlanan Arınç, DEVA yolcusu mu?

Bülent Arınç, bir televizyon porgramında eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve iş insanı Osman Kavala'nın tutuklulukları hakkındaki çıkışının ardından tartışmalar sürüyor.

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bu konuşmalarının ardından açıklama yapmış ve Arınç'ı yalanlamıştı.

Bunun üzerine Arınç, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa etmişti.

Gazeteci Sabahattin Önkibar, YouTube kanalında paylaştığı videoda Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu görevinden istifa eden Bülent Arınç'a ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Önkibar Arınç'ın AKP'den henüz istifa etmediğini belirtrek, iktiradı eleştirileri ile daha da zora sokacağını söyledi.

 Arınç'ın AKP'den ihraç edileceğini iddia eden Önkibar '' Bülent Arınç'ın ihraç edilmesi sadece AK Parti'de vekil olan oğlunun değil, aynı zamanda çok sayıda milletvekilininde bu partiden ayrılmasına vesile olacak'' dedi.

Önkibar ayrıca Arınç'ın eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile birlikte Ali Babacan'ın Genel Başkanlığı'nı yürüttüğü Deva Partisine katılacağını öne sürdü.

DEVA PARTİSİ İDDİALARI HAKKINDA NE DEMİŞTİ? 

Yüksek İstişare Kurulu üyeliğinden istifa edeceğini İnternethaber'den Sadi Özışık'a açıklayan Arınç, hakkındaki Deva Partisi'ne katılacağı iddialarını ''büyük şerefsizlik'' olarak yorumlamıştı.

''Ben dava adamıyım, başka yere gitmem söz konusu değil'' diyen Arınç, davamı bırakmayacağım ifadelerini kullanmıştı. 

Hakkındaki ''Deva Partisi'ne gidecek'' iddialara yönelik sert tepki gösteren Arınç ''bu yakıştırmanın bana yapılması ahlaksızlıktır, büyük şerefsizliktir'' sözleri ile açıklamıştı.

Başka yere gitmem söz konusu değil. Ben dava adamıyım. Davamı bırakıp bir yere gitmem. Gidemeyenlerin köyü diye bir yazı vardı. Ben o köyün müdavimiyim. Ben bu arkadaşlara yanlış yaptıklarını ilk günden itibaren söyledim. Hayırlı olsun demedim, demeyi de düşünmüyorum. Böyle bir yakıştırmanın bana yapılması ahlaksızlıktır büyük şerefsizliktir. 

Yorumlar (0)