ÇYDD'den Bülent Ersoy'a kürk yanıtı: Değerlerimiz var, kabul etmeyiz

Bülent Ersoy'un kürklerini bağışlayacağını belirtmesinin ardından ÇYDD'den "Bağışı kabul etmemiz söz konusu değildir" açıklaması geldi.

Gündem 30.11.2020, 19:48 30.11.2020, 20:48
ÇYDD'den Bülent Ersoy'a kürk yanıtı: Değerlerimiz var, kabul etmeyiz
Toplumsal Haber Merkezi

Şarkıcı Bülent Ersoy, geçtiğimiz çarşamba günü Nişantaşı'nda bir mağazada, üzerinde tilki kafası bulunan ve her biri 40 bin lira değerinde olan iki kürk satın aldı.

Sosyal medyada aldığı tepkilerden sonra kürklerini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'ne vereceğini belirten Ersoy'un sözlerinin ardından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nden bir açıklama yapıldı. Dernek açıklamasında, "Bu bağışın kabul edilmesi söz konusu değildir" ifadeleri kullanıldı.

ÇYDD'den gelen açıklama şöyle:

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilke ve devrimleri ışığında çağdaş eğitim yoluyla çağdaş toplumlar seviyesine ulaşmayı hedefleyen öncü ve örnek bir sivil toplum örgütüdür. ÇYDD, tüzüğü gereği doğa, çevre ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir, efsane Genel Başkanımız Prof. Dr. Türkan SAYLAN'ın 'Hayvanlar ve Çocuklar' adlı kitabı ile can dostları olan köpeği ve kedilerine duyduğu sevgi derneğimizin hayvan haklarına verdiği önemin önemli sembollerindendir.

Bu nedenlerle, basına yansıdığı üzere, derneğimize hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek ekonomik değere dönüştürülmesiyle elde edilen ayni ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı tüzük çalışma ilkelerimiz ve kurumsal değerlerimiz adına kabul etmemiz söz konusu değildir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız.

'PROTESTO İÇİN KÜRK GİYİYORUM' DEMİŞTİ
Daha önce de gazetecilerle kavga eden ve kürk giymeyi brakacağını açıklayan Ersoy bundan kısa sürede vazgeçmişti. Ersoy yeniden kürk giymeye başlamasının nedenini ise iki nedenle açıklamıştı:

1- Kürk giymediğim için 12 gün hastanede yattım, üşüttüm. Vücut alışmış...
2- Kanun koyucuların kürkü yasaklamamasını protesto etmek için... Madem öyle kürk yasaklansın.

Yorumlar (0)