CHP'li Başarır, Saray ortağı Bahçeli'nin hedefinde: Hesabı soracağız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Milletvekili Ali Mahir Başarır'ı hedef aldı.

Gündem 04.12.2020, 18:22 04.12.2020, 18:45
CHP'li Başarır, Saray ortağı Bahçeli'nin hedefinde: Hesabı soracağız

Saray ortağı MHP'nin Genel Başkanı Devlet BahçeliCHP'li Ali Mahir Başarır'ın Tank-Palet fabrikasının Katar'a peşkes çekilmesini eleştiren sözlerininin ardından Habertürk'e ceza verilmesi hakkında açıklama yaptı.

"RTÜK kararına saygı duyulmalıdır. Elbet üst kurulun kararına karşı yargı yolu açıktır" ifadelerini kullanan Bahçeli, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan ile aynı söylemleri kullanarak, "Bu hesabı soracağız" dedi.

CHP'li Başarır'ın 'orduya satılmış' dediği iddialarını savunan Bahçeli "Orduya satılmış demek bir defa vatana ihanettir. Hiç kimse bu katıksız ihanete demokrasi maskesi takmasın, ifade özgürlüğü bahanesiyle üzerini örtmeye kalkışmasın. Zehirli mızrak çuvala sığmıyor. Orduya satılmış diyen sapkınlığın faili, satılmışlığın figüranıdır. Mesele budur" açıklamalarında bulundu.

MHP Lideri Bahçeli, Habertürk'ün CHP'li Başarır konuşma yaparken programa ara vermesi gerektiğini savundu. Yayın sırasında Başarır'ın özür dilemesi için Habertürk tarafından ikaz edilmesi gerektiğini de söyleyen Bahçeli "Habertürk’te, CHP milletvekili tarafından orduya düşmanlık yapıldığı an ve esnada programa hemen ara verilebilirdi, moderatör tarafından muhatap şahıstan özür dilemesi ısrarla, inatla ve sabırla istenebilirdi. Ama olmadı, yapılmadı, buna tenezzül bile edilmedi. Orduya hakaretler bir bir sıralanırken çıtını çıkarmayan şarlatanlar, RTÜK kararından sonra neredeyse karalar bağlamışlar, ağıtlar yakmışlar, özgürlük cambazlığı sahnelemeye başlamışlardır. RTÜK kararına saygı duyulmalıdır. Elbet üst kurulun kararına karşı yargı yolu açıktır" ifadelerini kullandı.

RTÜK'ün kusurlu konuma getirilmiş gibi gösterildiğini iddia eden Bahçeli şu ifadeleri kullandı:

Öyle bir noktaya gelindi ki, tek suçlu, tek kusurlu, tek günahkâr RTÜK gibi takdim, tayin ve teşhir edildi. Bu bir akıl tutulmasıdır. Bu faşist bir dayatmadır. Bu namert bir tertiptir. Orduya satılmış diyeni konuşan yok, ancak RTÜK’e saldıran pek çok! Çarpıklık işte buradadır.

Zannederseniz basın ve haber alma özgürlüğünün güvenlik duvarları yıkılmış, sanki ülkemiz karanlık bir çıkmaza hapsolmuş, reform umutları çuvallamıştır. Orduya satılmış diyenleri görmeyen; bu şerefsizliğe itiraz etmeyen bana göre ne hukuktan ne de milli haysiyetten bahsetsin.

Bir konunun yalnızca bir tarafını görmek veya göstermek, hiçbir şey görmemek, görememektir. Kahraman Türk ordusuna satılmış diyenlerin rezaleti ortalık yerde duruyorken, özgürlük gitti gidiyor çığlıkları atanlar Türkiye’nin karşında mevzilenmiş iç işgal ve zillet cephesidir.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da hedef alan Bahçeli'ye göre Kılıçdaroğlu'nun "orduya hakareti" görmezden geldi.

Bahçeli'nin Kılıçdaroğlu'na yönelik söylemleri "CHP Genel Başkanı’nın orduya hakareti görmezden gelip müstevli postacısı milletvekilini savunması, kiralık kalem sahiplerinin RTÜK Kararı’nı 'tek seslilik, demokrasi ayıbı, sopa gösterilmesi, reform inancını sarstı, hakaret' gibi ifadelerle eleştirmeleri zalimlerin fermanıdır" şeklinde oldu.

Saray ortağı Bahçeli konuşmasını AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın tekrarı niteliğinde sonlandırdı.

Erdoğan gibi "hesap soracağız" çıkışında bulunan Bahçeli "Şerefli ve kahraman Türk ordusuna satılmış diyenleri unutmayacağız, bu iğrençliğe paravanlık ve payandalık yapanları unutturmayacağız. Demokrasinin ardına saklanıp Türkiye’yi devirmeye azmetmiş kan içici kenelere, önemle ifade ediyorum ki, müsaade etmeyeceğiz. Bu hesabı soracağız" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)