CHP'li Öztunç: Covid-19 süreci Koca'nın toplumu aldatma huyuna sahip olduğunu gösterdi

CHP'li Ali Öztunç, “Fahrettin Koca, önce maske ile aldattı ardından hasta sayısı, vaka sayısı, ölüm sayısı, son olarak aşı ile ilgili toplumu kandırdı" dedi.

Gündem 30.12.2020, 15:08
CHP'li Öztunç: Covid-19 süreci Koca'nın toplumu aldatma huyuna sahip olduğunu gösterdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, aşı tedarikinde aracı firma tartışmasına ilişkin, “Sayın Fahrettin Koca, toplumu aldatma huyuna sahip olduğunu herkese gösterdi. Önce maske ile aldattı ardından hasta sayısı, vaka sayısı, ölüm sayısı, son olarak aşı ile ilgili toplumu kandırdı. Sorun bir lojistik firması olup olmaması değil, sorun Sayın Bakanın şeffaf olmamasıdır. Sayın Fahrettin Koca, bütün sağlık politikasını aldatma üzerine kurmuş” dedi.

'SAĞLIK POLİTİKASINI ALDATMA ÜZERİNE KURMUŞ'
"Bir COVİD süreci yaşıyoruz, pandemi süreci yaşıyoruz. COVİD süreci Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca’nın toplumu aldatma huyuna sahip olduğunu herkese gösterdi" ifadelerine yer veren Öztunç "Önce maske ile aldattı ardından hasta sayısı, vaka sayısı, ölüm sayısı, son olarak aşı ile ilgili toplumu kandırdı. ‘Aşı ile ilgili hiçbir aracı firma yok, Devlet Malzeme Ofisi doğrudan alıyor’ demişti ama dün gece yaptığı açıklamada gördük ki bir lojistik firması işin içinde. Sorun bir lojistik firması olup olmaması değil, sorun Sayın Bakanın şeffaf olmamasıdır. Başından beri şeffaf olsa, sürecİ şeffaflıkla yönetse hiçbir sorun olmayacaktı. Muhalefet sıkıştırınca, konu gündeme gelince, bir lojistik firmasından Sayın Bakan söz etti. Firma ne kadar kazanacak, bu aracılık işinden bu firmanın kazancı ne olacak? Sayın Fahrettin Koca, bütün sağlık politikasını aldatma üzerine kurmuş. Bilim Kurulu daha ne zamana kadar bu duruma sessiz kalacak?" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)