CHP'li kadınlardan cinsel saldırı açıklaması

CHP İstanbul İl Kadın Kolları'ndan, CHP Maltepe İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Umut Karagöz'ün karıştığı cinsel saldırı suçuyla ilgili açıklama yapıldı.

Gündem 04.12.2020, 19:25
CHP'li kadınlardan cinsel saldırı açıklaması

CHP İstanbul İl Kadın Kolları'ndan yapılan açıklamada Umut Karagöz'ün taciz ve saldırısına maruz kalan kadının psikolojisinin bozulmaması için konuyla ilgili yayın yasağı talep edildiği açıklandı.

Yaşanan saldrının hukuki sürecininde takipçisi olunacağı belirtilen açıklamada "ülkemizde yaşanan benzer her vakada aldığımız tavır; mağdurun yanında durmak, hukuki mücadelesinde destek sağlamak ve psikolojik süreci en doğru biçimde atlatabilmesi için katkı sunmak şeklindedir" ifadeleri kullanıldı.

İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Yeşim Ağırman'ın yaşanan cinsel sadırının öğrenilmesinin ardından saldırıya maruz kalan kadını arayayak iletişime geçtiği belirtilen açıklamada "Saldırgan tutuklanmış olup, mağdur kız kardeşimiz konuyla ilgili yayın yasağı talebinde bulunmuştur. Konu yargı süreciyle birlikte bizim de yakın takibimizdedir" denildi.

İl Kadın Kolları tarafından yapılan açıklamada İstanbul Sözleşmesi'ne de yer verildi. Bu konuda mücadele ettiklerini beyan eden CHP İstanbul Kadın Kolları "ayrıca kadına yönelik şiddet ve taciz konusunda ülkemiz yasalarının olması gereken şekle kavuşması, kadını ve aileyi bu tür durumlardan koruyacak olan İstanbul Sözleşmesi'nin uygulanması için de mücadelemiz aralıksız sürmektedir.

CHP İstanbul İl Kadın Kolları tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

Yorumlar (0)