Çete lideri Adnan Oktar'a 1075 yıl hapis: Koca suç örgütüne direndim, savaştım, gururluyum!

Yazara Mine Kırıkkanat, çete lideri Adnan Oktar'a 1075 yıl hapis cezası verilmesi kararını "Yaşadığım en gururlu an, bu andır" sözleriyle duyurdu.

Gündem 11.01.2021, 15:50 12.01.2021, 10:38
Çete lideri Adnan Oktar'a 1075 yıl hapis: Koca suç örgütüne direndim, savaştım, gururluyum!
Toplumsal Haber Merkezi

Adnan Oktar çetesi üyelerinin yargılandığı davada karar açıklandı. Tutuklu çete lideri Adnan Oktar, birden fazla suçtan 1075 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Oktar'a verilen hapis cezasının içinde 'cinsel saldırı, çocuğun cinsel istismarı, kişisel verilerin kaydedilmesi, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasal ve askeri casusluk suçuna teşebbüs, nitelikli dolandırıcılık ve kaçakçılık' gibi suçlar bulunuyor.

Bu gelişmenin ardından gözler, Adnan Oktar çetesiyle yıllarca mücadele eden, hatta bu konuda kaleme alınmış "Adnan'ın Tek Taşı" kitah ve yazıları da bulunan Cumhuriyet yazarı Mine Kırıkkanat'a döndü. Kırıkkanat kararı "Yaşadığım en gururlu an, bu andır" sözleriyle duyurdu.

'BİR NUMARALI HEDEFTİM'
Kararla ilgili "Koca suç örgütüne karşı yıllarca tek başıma direndim, bir numaralı hedefi halindeyken savaştım" diyen Mine Kırıkkanat "Yanımda yalnızca dostlarım, üç büyük hukuk profesörü ve yılmaz avukatlarım vardı. Hepsine minnetle teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)