Ceren Moray'dan Fahrettin Koca'ya: Ay bu ne hız yahu, bekleseydik salgın bitseydi!

Oyuncu Ceren Moray, 'Bütün rakamları açıklayacağız' diyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya tepki gösterdi. Moray, “Ay bu ne hız yahu, bekleseydik salgın bitseydi” dedi.

Gündem 12.10.2020, 17:46
Ceren Moray'dan Fahrettin Koca'ya: Ay bu ne hız yahu, bekleseydik salgın bitseydi!

Son olarak Avlu dizisinde hafızalara kazınan oyuncu Ceren Moray Brun, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayılarına ilişkin yaptığı açıklamalara tepki gösterdi.

Salı günü semptomsuz vakaları da açıklayacağını duyuran Bakan Koca'ya Instagram hesabından cevap veren Moray, “Ay bu ne hız yahu, bekleseydik salgın bitseydi” yanıtını verdi. 

SALI GÜNÜ AÇIKLANACAK
Hürriyet yazarı Ertuğrul Özkök'e konuşan Fahrettin Koca,  Özkök'ün "Vaka diyorduk, sonra hasta dedik kafalar karıştı. Şimdi bunların hepsini açıklayacağız diyorsunuz. Ne zaman başlayacaksınız bunu yapmaya" sorusuna şu şekilde yanıt vermişti:

Bu ayın 15’inde başlıyoruz. Ortalama 1.5-2 ayı geçmeyecek şekilde bütün toplumu kapsayacak şekilde saha taramaları yapmaya devam ediyor olacağız. Bundan sonra yapılan kesitsel taramaları semptomu olmasa da paylaşacağız. Bunu da Dünya Sağlık Örgütü’ne bildireceğiz.

Yorumlar (0)