Cemal Enginyurt: Çalışmamız yok, sözlerim espriden ibaretti

Bağımsız Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İYİ Partili bazı vekiller için söylediği "Yakında siz de gelirsiniz, grup kuracak sayıya ulaşırız" sözlerine ilişkin "Herhangi bir çalışmamız yok, espriden ibaretti" dedi.

Gündem 02.10.2020, 21:43
Cemal Enginyurt: Çalışmamız yok, sözlerim espriden ibaretti

MHP'den ihraç edilen Bağımsız Ordu Milletvekili Enginyurt, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Enginyurt, İYİ Partili bazı milletvekillerini kastederek, "Yakında siz de gelirsiniz, grup kuracak sayıya ulaşırız. TBMM Başkanı'ndan rica edelim, bize arkada daha rahat edeceğimiz bir bölüm ayırsın" sözlerine de açıklık getirdi.

Enginyurt, "Herhangi bir çalışmamız yok. Bir espriden ibaretti. İYİ Parti'li arkadaşlar dün gruba katılmamışlardı. Ben de bir tweet atmış, demiştim ki 'Bağımsız milletvekili olarak sizleri yanıma bekliyorum'. Dolayısıyla bu 11 arkadaş da partilerinden memnun değilse ki memnun olmadıkları görülüyor; çünkü çizildiler, ötelendiler, dışlandılar. Talepleri yerine getirilmedi. Bağımsız sıralarının artırılması gerektiğini söyledim. Bağımsız sıralarının da artırılması gerektiğini TBMM Başkanı'na söyledim. Olay budur" dedi.

Yorumlar (0)