Bakan Koca vaka sayısı düşen illeri açıkladı

Sağlık Bakanı Koca "Son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında yüzde 40, Ankara ve Bursa’da yüzde 60’a yakın düşüş oldu" dedi.

Gündem 08.01.2021, 19:03 08.01.2021, 19:12
Bakan Koca vaka sayısı düşen illeri açıkladı
Toplumsal Haber Merkezi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa valileri ve il sağlık müdürleriyle toplantı yaptıklarını duyurdu.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Koca "İstanbul, Ankara, İzmir ve Bursa Valilerimiz ve il sağlık müdürlerimizle ayrı ayrı görüşüp salgın ile ilgili durum değerlendirmesi ve aşı hazırlıklarını ele aldık" diyerek son iki hafta içinde İstanbul ve İzmir’de vaka sayısında yüzde 40, Ankara ve Bursa’da yüzde 60’a yakın düşüş olduğunu savundu.

KOCA: GÜNDEMİMİZ AŞI
"Aşı lojistik planlaması ile ilgili detayları ele alarak Acil Kullanım Onayı’nı takiben tüm adımları hızlıca hayata geçirmek için hazırlıklarımızı gözden geçirdik" diyen Koca, "Bu dönemi güçlü bir aşılama programı için fırsata dönüştürmeliyiz. Bundan sonra en önemli gündemimiz aşı" ifadelerini kullandı.

GÜNLÜK TABLO DA AÇIKLANDI
Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından günlük Covid-19 tablosu da açıklandı. Bu tablonın açıkladığı kadarıyla Covid-19 salgınında toplam ölüm sayısı 186 artışla 22 bin 450 oldu.

Günlük vaka sayısı 11 bin 479 olarak açıklanırken toplam vaka sayısı 2,3 milyonu aştı. 

Yorumlar (0)