Bakan Koca: İstanbul ve Bursa başta olmak üzere ülke genelinde artış eğilimi var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Son bir haftada İstanbul, Bursa ve bazı illerde vaka sayısında artış eğilimi var" dedi.

Gündem 16.10.2020, 11:52 16.10.2020, 12:20
Bakan Koca: İstanbul ve Bursa başta olmak üzere ülke genelinde artış eğilimi var

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurum'da basın toplantısı düzenliyor. Bakan Koca, ''Bir haftadan beri İstanbul ve Bursa başta olmak üzere ülke genelinde bir artış eğilimi olduğunu görüyoruz'' dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Erzurumda düzenlediği basın toplantısında Türkiye'yi etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, ''Bir haftadan beri İstanbul ve Bursa başta olmak üzere ülke genelinde bir artış eğilimi olduğunu görüyoruz'' dedi.

Bakan Koca'nın açıklamaları şu şekilde:

Salgına karşı 7 aydır gece gündüz çalışma yapıyoruz. En gelişmiş ülkelerde bile sağlık sistemi kapasitesinin yetersiz olduğunu gördük. Bizim sağlık sistemimiz başarılı bir şekilde mücadele etti. Birkaç haftadır ülke genelinde düşüş yaşadık. 1 haftadan beri İstanbul ve Bursa başta olmak üzere ülke genelinde bir artış eğilimi olduğunu görüyoruz.

Vatandaşlardan istirhamım geçen haftalardaki düşüşe güvenerek rehavete kapılmayalım.

Kalabalıktan ve yakın temastan uzak duralım. Maskelerimizi çıkarmayalım ellerimizi sık sık yıkayalım. bu tedbir bizi sadece koronavirüsten değil grip ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarında da bizi koruyor.

Bizler tedbirimizi alalım ki sağlık çalışanlarımız nefes alabilsin.

Yorumlar (0)