AKP'nin kurucularından Albayrak, Erdoğan'a ve partisine demediğini bırakmadı!

AKP'nin kurucuları arasında yer alan eski milletvekili Kemal Albayrak'tan AKP'yi sert sözlerle eleştirdi.

Gündem 29.11.2020, 22:55
AKP'nin kurucularından Albayrak, Erdoğan'a ve partisine demediğini bırakmadı!

20. ve 21. dönem Fazilet Partisi Milletvekili ve AKP'nin kurucuları arasında yer alan Kemal Albayrak, AKP'ye zehir zemberek sözler sarf etti.

Metraj Prodüksiyon'a konuşan Albayrak, partinin yola çıktığı rotasında olmadığını ve çok şeyin olumsuz anlamda değiştiğini dile getirdi. 

AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın verdiği kararların korku nedeniyle parti içerisinde tartışılamadığını öne süren Kemal Albayrak, ekonominin de vahim bir durumda olduğunu söyledi.

Albayrak'ın açıklamaları şöyle:

'AKIL, BİLİM, HUKUK DEDİLER, OLİGARŞİYE YÖNELDİLER'

Çok şey söylenebilir. 'Akıl, bilim, hukuk, demokrasi' dediler, oligarşiye yöneldiler. Yol arkadaşlarını yolda bulduklarıyla değiştiler. Kaynaştıracağız dediler ayrıştırma yarattılar. Yargıyı ve devleti intikam aracı olarak kullandılar. Ekonomide çöküşe gittiler.

'AKP KÖLELİK VE İTAAT KÜLTÜRÜYLE YÖNETİLİYOR'

Parti içinde kararları tartışamıyorlar çünkü korku var. Korku düşünce yaratmaz, düşüncenin olmadığı bir yerde kölelik ve itaat kültürü vardır. AK Parti bugün tamamen kölelik ve itaat kültürüne dayalı bir sistemle yönetiliyor. 

AKP başkanını eleştirmek mümkün değil. Çünkü korku var. Korku düşünce üretmiyor. Düşünce üretmediği için doğru ve yanlışlar ortaya konamıyor.

'SİSTEMDE SIKINTI VAR'

Bugünkü sistem genel başkanı kutsal ve korunmalı adlediyor. Bundan dolayı da siyasal sistemde sıkıntı var.

Yorumlar (0)