AKP'nin cezaya boğduğu tekel bayilerine şimdi de şeriatçı tehdit

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Ankara, Çankırı, Konya başta olmak üzere birçok şehirde tekel bayilerine 'tehdit' mektuplarının yollandığını söyledi.

Gündem 23.12.2020, 20:41
AKP'nin cezaya boğduğu tekel bayilerine şimdi de şeriatçı tehdit
Toplumsal Haber Merkezi

AKP iktidarı, yıllardır hesaplaşmak istediği kesimlere karşı aradığı fırsatı Covid-19 pandemisiyle elde etti. Salgından tekel bayileri de nasibini aldı. "Alkol sosyal mesafeyi yok ediyor" gibi bahanelerle tekel bayilerinin belli gün ve saatlerde içki satması yasaklanmıştı. Bunun haricinde tekel bayileri, ağır cezalarla sindirilmeye çalışılıyor. Bir de buna şeriatçıların tehditleri eklendi...

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba yazılı açıklama yaparak Ankara, Çankırı, Konya başta olmak üzere birçok şehirde tekel bayilerine “tehdit” mektupları gönderildiğini söyledi. ANKA'nın haberine göre Ağbaba şöyle konuştu:

Tekel bayilerini şamar oğlanına çevirip aç-kapa yapıyorlar. Bu da yetmemiş gibi esnafı tehdit eden meczupları görmezden geliyorlar. Ankara’da işsiz kalan kafe çalışanları, garsonlar, komiler basın açıklaması yapmak isteyince copları çıkaranlar, aynı şehirde 'içki satan, alan ve aracılık edenler lanet edilmiştir' diye yazılı broşürleri dükkan dükkan gezip dağıtanlara ses çıkarmıyor.

TEKELLER KORUMA İSTİYOR
İşletme sahiplerinin bu kişilere karşı devletten koruma istediğini söyleyen Ağbaba, “En az 155 bin tekel esnafı devletin verdiği izin ve ruhsatla hukuki yollarla evine ekmek götürüyor. Onları lanetleyenler hukuk düzenimizi, bireysel özgürlüklerimizi de hedef alıyor. Biz, CHP olarak, bu mektupların kaynağının ve esnaflarımıza baskın yapan bu kişilerin ortaya çıkması için girişimlere devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar (0)